24 Haziran 2017 16:57

Çocuğa taşla vurdu, kadını taciz etti ama serbest kaldı

Erzurum'da çocuklara ateş edilmesinin ardından, çocuğa yönelik bir şiddet haberi daha geldi. Parke taşıyla çocuğa vurdu ama serbest kaldı.

Paylaş

Samsun’da 33 yaşındaki Osman Ç., sokakta bisikletle gezen 9 yaşındaki A.M.A. isimli çocuğun başına parke taşıyla vurup kaçtı. Şüpheli, otogarda bir genç kadını taciz edince gözaltına aldı. Ama fail yine serbest bırakıldı. Serbest bırakılmasına tepkiler üzerine Başsavcılık açıklama yaptı. 

Erzurum'da evinin perceresinden havalı tabancayla ateş ederek sokakta oyun oynayan 4 yaşındaki Sümeyye Boz ile 6 yaşındaki İkra Kaya'yı sırtından vuran 27 yaşındaki Ömer Murat Akçay'ın tutuklanmasının ardından, çocuğa yönelik bir şiddet haberi de Samsun'dan geldi. Merkez Atakum ilçesinde inşaat işçisi Osman Ç., evinin önünde arkadaşlarıyla bisikletle gezen  A.M.A. isimli kız çocuğuna saldırdı. Eliyle arkasına gizlediği büyük bir parke taşıyla yavaşca gelen Osman Ç., arkası dönük çocuğun başına sert bir şekilde vurdu. Yere yığılan çocuk kendinden geçti. Fail ise olay yerinden kaçtı. Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye sağlık ekipleri ve polis sevk edildi.

Yaşanan bu olay bölgedeki bir güvenlik kamerasına da yansıdı. Ambulansla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan çocuk, tedavi altına alındı. Sağlık durumu iyi olan A.M.A. bir süre kontrol altında tutulduktan sonra taburcu edilecek.

Bu olaydan 2 ay sonra yine Atakum ilçesinde otobüs durağında otobüs bekleyen bir genç kadına tacizde bulunan Osman Ç. gözaltına alındı. Şüphelinin 9 yaşındaki A.M.A.'yı darbeden kişi olduğu güvenlik kamerası görüntülerinden tespit edildi. Güvenlik kamerasındaki kişinin kendisi olmadığını savunan Osman Ç., böyle bir olayı hatırlamadığını ifade etti. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Osman Ç., her iki olay nedeniyle çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol uygulamasıyla bırakıldı.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Osman Ç.'nin serbest bırakılmasına yönelik eleştiriler üzerine Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaptı. Açıklamada, basında yer alan haberlerde sanki bu kişi hakkında işlem yapılmamış algısı oluşturulduğu görüşü savunuldu. Şüpheli Osman Ç.'nin, parke taşıyla küçük kıza 5 ay önce saldırdığı, 2 ay önce de otogarda bir genç kızı taciz ettiği iddiasıyla yakalandığı belirtilen savcılık açıklamasında şöyle denildi:

"Haberde belirtilen ilk olay Samsun ili Atakum ilçesinde bundan 5 ay önce gerçekleşmiş olup, küçük kıza yapılan taşlı saldırı sonrasında kaçan şüphelinin tespiti ve yakalanması için olayın hemen akabinde çalışmalar başlatılmıştır. Bu olaydan 2 ay sonra da 03 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşen tacizden dolayı yakalanan şüphelinin ilk olayı gerçekleştiren şahıs olduğu güvenlik kamera kayıtlarından değerlendirilmiş, bu tespit üzerine O.Ç. isimli şahıs gözaltına alınmıştır. Şüpheli savunmasında taciz olayını kabul etmiş, ancak yaralama olayını kabul etmemiştir. Şahsın dengesiz davranışlar sergilemesi üzerine akıl sağlığı yönünden muayene için hastaneye sevki sağlanmış, yapılan tetkikler sonucunda yüzde 40 oranında zihinsel rahatsızlığı olduğu belirlenmiştir. Bu rapor üzerine her iki olay nedeniyle sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliğince adli kontrol verilerek Samsun Ruh Sağılığı ve Hastalıkları Hastanesinde gözlem altına alınmıştır. Halen gözlem altında bulunan şüpheli O.Ç. hakkında taciz olayından dolayı 15.05.2017 tarihinde Asliye Ceza Mahkemesine kamu davası açılmış, küçük kız çocuğuna yönelik yaralama olayı ile ilgili soruşturma ise devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." (DHA)


 

ÖNCEKİ HABER

Hatay'da 5 IŞİD'li canlı bomba yakalandı

SONRAKİ HABER

Hakkari'de mayına basan asker yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa