21 Haziran 2017 20:25

Ahmet Taşgetiren’den Kekeç’e yanıt

Star Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, Adalet Yürüyüşü yazısı nedeniyle kendisini eleştiren yine Star Yazarı Ahmet Kekeç'e yanıt verdi.

Paylaş

Star Gazetesi Yazarı Ahmet Kekeç’in aynı gazetede yazan Ahmet Taşgetiren’i Adalet Yürüyüşü ile ilgili yazısından ötürü eleştirmesi üzerine, Taşgetiren bugünkü köşesinde 11 Ekim 1998’deki “Özgürlükler İçin El Ele” eylemini hatırlattı.

Taşgetiren, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü’ hakkında yazarken başörtüsüne özgürlük için düzenlenen bu eylemi anımsadığından bahsetti. CHP’nin “günah”ları adına çok şey yazılabileceğini, Kılıçdaroğlu için de “negatifler dosyası” hazırlanabileceğini yazan Taşgetiren, yine de ‘Adalet Yürüyüşü’nün CHP tabanından öte bir toplumsal birikime tekabül etme amacı taşıdığının altını çizdi.

Kekeç’in kendisini hedef alan “Star yazarı neyi destekliyor?” başlıklı yazısı ile ilgili cevap vermeyeceğini belirten Taşgetiren, yazısını alıntılayanların kendi siyasi duruşlarına uygun cımbızlamalar yaptığını, yorumlar kattığını belirtti. Taşgetiren bu şekilde alıntılar yapanların kendi okuyucusu nezdinde bir “Ahmet Taşgetiren imajı” oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti.

Star Gazetesinden Ahmet Kekeç, Taşgetiren’in Adalet Yürüyüşü ile ilgili yazısında Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşü için “69 yaşında bir direnç yürüyüşüdür bu” ifadesi üzerine “Yazık!” demiş ve kendisini eleştirmişti. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Medya, cinayeti yine ‘cinnete’ bağladı

SONRAKİ HABER

Saraçoğlu Mahallesi'nde verilen mücadele karşılık buldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa