Adalet Yürüyüşü'nde 7'nci gün: Madenci aileleri katıldı

Adalet Yürüyüşünün 7’nci günü tamamlandı. Yürüyüşe Soma'da ölen madencilerin aileleri de katıldı. Yürüyüşe katılan bir kişi ise kalp spazmı geçirdi.

21 Haziran 2017 10:19
Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan İstanbul'a başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'nün 7'nci günü başladı. Geceyi Bolu-Ankara il sınırında bulunan Meşeler Yaylası mevkisinde kurulan kampta geçiren Kılıçdaroğlu, elinde taşıdığı 'adalet' döviziyle saat 09.00'da yürüyüşe geçti. 

'Adalet Yürüyüşü'nün 7'nci gününe, Manisa'nın Soma İlçesi'nde, 13 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden maden işçilerinin yakınları da katıldı. İşçi yakınları, başlarına taktığı sarı baretlerle yürüdü. 

Öte yandan 'Adalet Yürüyüşü'nün 7'nci gününe, Ergenekon ve Balyoz davalarının mağduru olan emekli komutanlar da katıldı. Yürüyüşte 'Amirallere Suikast' soruşturması sırasında ikinci kez tutuklama kararı çıkarılmasının ardından intihar eden Yarbay Ali Tatar'ın ağabeyi Ahmet Tatar, Balyoz davası mağdurlarından emekli Kurmay Albay Ali Türkşen, emekli Tümamiral Fikret Güneş, emekli Kurmay Albay Bora Serdar ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın kurmay başkanıyken kumpas davalarına tepki olarak istifa eden emekli Koramiral Atilla Kezek gibi isimler yer aldı. 

BİRLİKTE PANKART TAŞIDILAR

CHP lideri Kılıçdaroğlu ve kumpas davalarının mağdurları, yan yana ve yürüyüş kortejinin en önünde bulunurken, aynı davalar sırasında hayatını kaybeden Ali Tatar, Murat Özenalp ve Cem Aziz Çakmak'ın fotoğraflarının bulunduğu bir pankartı da birlikte taşıdı. 

Geniş güvenlik önlemleri altında devam eden yürüyüşe, çok sayıda milletvekiliyle Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden gelen parti örgütleri de katıldı.

ADALET YÜRÜŞÜ' BOLU İL SINIRINDA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Adalet Yürüyüşü'nde 7'nci günün ilk molası, Bolu il sınırları içinde bulunan ve Gerede'ye yaklaşık 25 kilometre mesafedeki Aktaş mevkisinde verildi.  

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ  

Yürüyüş bugün de polis ve jandarmanın yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşti. Polis ekipleri, yol üzerinde önlem alırken, jandarma da ormanlık alanda nöbet tuttu. Yürüyüşe zaman zaman trafikte olan sürücüler de korno çalarak ve el sallayarak destek oldu. 

'ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NDE MYK TOPLANTISI

Öte yandan öğle molası sırasında, saat 13.00'te CHP'nin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı da yapılacak. Toplantının ardından CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, bir açıklama yaparak, partisinin MYK gündemini kamuoyuyla paylaşacak.

YÜRÜYÜŞE KATILAN BİR KİŞİ KALP SPAZMI GEÇİRDİ

Öte yandan 'Adalet Yürüyüşü'ne Muğla'dan katılan Erol Doğan akşam saatlerinde kalp spazmı geçirdi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Doğan, Abant İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Ali Can Önal, Erol Doğan'ın akşam saatlerinde hastaneye getirildiğini söyleyedi. Doğan'ın hemen tedavi altına alınıp tetkikler yapıldığını belirten Onal, "Hasta göğüste  sıkışma ve kalp çarpıntısı şikayetiyle hastanemize geldi. Yapılan ilk tetkiklerde kalp krizi geçirdiğine yönelik bulguya rastlanmadı. Şu anda tedavisi devam ediyor. Bu akşam müşahade altında tutulduktan sonra yarın taburcu edilmesi planlanıyor" dedi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Suudi Arabistan, Katar'a ait 15 bin deveyi sınır dışı etti

SONRAKİ HABER

Liman-İş: 150 bin Metal işçisinin taleplerini sahipleniyor ve destekliyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa