LYS-3'te 9:45 maratonu

Lisans Yerleştirme Sınavları'nın (LYS) son oturumu tamamlandı. Öğrenciler 9.45 kuralı nedeniyle sınav salonlarına soluk soluğa girdiler.

18 Haziran 2017 10:17
Paylaş

Lisans Yerleştirme Sınavları'nın (LYS) son oturumu, tüm yurtta saat 10.00'da başladı. Edebiyat-coğrafya alanındaki LYS-3, 120 dakika sürdü.

LYS-3'te, Türk dili ve edebiyatı testi ile coğrafya-1 testi yer alıyor. Türk dili ve edebiyatı testindeki 56 soru için 85 dakika cevaplama süresi var. Coğrafya-1 testinde ise adaylar 24 soruyu 35 dakikada yanıtladı. LYS-3 ile bu yılın LYS maratonu sona erdi.

İstanbul Üniversitesi'nde, Ataşehir Remzi Bayraktar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde ve İstanbul Teknik Üniversitesi'nde sınava giren öğrenciler aileleriyle birlikte erken saatlerde okula geldi. Sınav saatinin yaklaşmasıyla öğrenciler, tek tek arandı. Sınav belgesi ve kimlik kartlarını göstererek içeri giren öğrencilerin, yanlarına sadece ambalajları sökülmüş su şişesi almalarına izin verildi.

SON ANDA YETİŞTİLER

Öğrenciler  09.45 kuralına takılmamak için sabahın erken saatlerinden itibaren sınav merkezlerinde yerlerini aldı. Sınava koşarak son dakikada yetişen öğrenciler oldu.

(HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İlk Alman heyeti Ürdün'e gitti

SONRAKİ HABER

Irak'ta hükümeti protesto eden halk yolları kapattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...