Bahreyn’in bir gözü Katar’da bir gözü işçilerin cebinde!

Bahreyn’in bir gözü Katar’da bir gözü işçilerin cebinde!

Katar’a yönelik siyasi ve ekonomik ablukada başı çeken Bahreyn’de parlamento, ekonomik kriz gerekçesiyle işsizlik fonuna göz dikti.

Katar’a yönelik siyasi ve ekonomik ablukada Suudi Arabistan’la birlikte başı çeken Körfez ülkelerinden Bahreyn’de parlamento, ekonomik kriz gerekçesiyle işsizlik fonuna göz dikti. 

Bahreyn İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Sekreteri Hassan Hilwaji, parlamentonun Mali Komisyonunun, işsizlik fonunun bütçe açığını kapatmak için kullanılmasını düzenleyen bir yasa tasarısı hazırlamasına tepki gösterdi. 

Arap Sendikaları Konfederasyonu (ATUC) internet sitesinde yer alan habere göre Hilwaji, komisyondaki milletvekillerinin açıklamasının sürpriz olduğunu, işçilerin ve halkın beklentisinin çalışma koşullarının düzeltilmesi ve fonların bütçe açığı için değil asgari geçimlerinin sağlayabilmeleri için işsizlere yardım edilmesi olduğunu söyledi. 

İşsizlik fonunun emekçilerin için öneminin altını çizen Hilwaji, sigorta sistemi ile ilgili mecliste yapılan olumlu düzenlemelerin ardından bugün işsizlik fonunun geliştirilmesi gerekirken boşaltılmak istenmesini eleştirdi. (DIŞ HABERLER)
 

www.evrensel.net