16 Haziran 2017 17:47

Erdoğan'ın Başdanışmanından MİT TIR'ları itirafı!

Cumhurbaşkanının Başdanışmanı İlnur Çevik yazısında, Suriyeli muhaliflere Esad’a karşı direnmeleri için yardım gönderildiğini belirtti.

Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı İlnur Çevik, Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına neden olan Mİ T TIR’ları haberi ile ilgili dikkat çekici bir itirafta bulundu.

MİT TIR’larında ‘Suriyeli muhaliflere’ Devlet Başkanı Beşar Esad’a karşı direnmeleri için yardım gönderildiğini belirtti. Erdoğan’ın Başdanışmanı İlnur Çevik, CHP’li Vekil Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından havada bazı soruların kaldığını yazdı. Çevik’in ‘Türkiye’yi bu kadar mı sevmiyorsunuz’ başlıklı yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

“Mahkeme kararına göre CHP Milletvekili ve eski gazeteci Enis Berberoğlu bu görüntüleri Can Dündar’a servis etti. Dündar da bu resimleri Cumhuriyet gazetesinde bastı… MİT kamyonları esasında ülke güvenliği ve çıkarları adına gizli bir görev yapıyordu ve bunu FETÖ ve yandaşları ortaya çıkararak büyük bir ihanet sergilediler. Dündar ve Berberoğlu da buna alet oldular.

Esasında MİT, bu kamyonlarla Suriye muhaliflerine direnmek için yardım gönderiyordu… Bu olay o yardımı da direniş hareketini de zora soktu ve katil Esat yönetiminin elini güçlendirdi…Buraya kadar iş çok açık… Türkiye’yi teşhir etmek isteyenler, Türkiye DEAŞ’ı destekliyor imajı vermeye çalışanlar yapacaklarını yaptılar, alet olanlar da cezalarını aldılar…” (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Abdullah Gül'ün danışmanı Ayşe Yılmaz tutuklandı

SONRAKİ HABER

Hüseyin Çapkın hakkında tutuklama kararı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa