Telefon dolandırıcıları suçüstü yakalandı  

Telefon dolandırıcıları suçüstü yakalandı  

Zonguldak'ta, telefonda kendilerini polis olarak tanıttıkları kişiyi dolandırmak isteyen 2 kişi polis tarafından suçüstü yakalandı.

Zonguldak'ta, telefonda kendilerini polis olarak tanıttıkları kişiyi dolandırmak isteyen 2 kişi, parayı almak için evine gittiklerinde polis tarafından suçüstü yakalandı.

Başka bir kentten Zonguldak'a gelen 36 yaşındaki Y.B. ve 35 yaşındaki M.Y., telefonla arayıp kendilerini polis olarak tanıttıkları kişinin, "Kimliğinizle kuyumcu soyulmuş. İstediğimiz parayı verirseniz sizi kurtarabiliriz" diyerek 8 bin lirasını aldı. 

Y.B. ve M.Y., ardından aynı yöntemle başka bir kişiyi dolandırmak istedi. Telefonla aradıkları yaşlı adam dolandırıcılara parayı vermeyi kabul ettikten sonra şüphelenerek polisi aradı. Yaşlı adamın evine giden polis, parayı almak için gelen şüphelileri suçüstü yakaladı. 

Gözaltına alınan Y.B. ve M.Y.'nin üzerinde bulunan 8 bin liraya el konuldu. Suçlamayı kabul eden şüpheliler, emniyette işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi. (Zonguldak/DHA)

www.evrensel.net