14 Haziran 2017 09:35

Bingöllü inşaat işçilerine ırkçı saldırı!

Ankara'da 100 kişilik ırkçı bir grup, Bingöllü inşaat işçilerinin çalıştığı şantiyeyi basarak işçilere saldırdı, bir işçiyi 3. kattan attı.

Paylaş

Ankara'nın Nallıhan ilçesinde 100 kişilik ırkçı bir grup, dün gece saatlerinde şantiye basarak Bingöl'den gelen inşaat işçilerine saldırdı. Bir işçiyi inşaatın üçüncü katından aşağıya atan ırkçı grup işçilere işkence yaptıktan sonra İstiklal Marşı okuttu.

Gazete Duvar'dan Serkan Alan'ın haberine göre Ankara’nın Nallıhan ilçesindeki bir inşaatta çalışmak için Bingöl’den gelen üniversite öğrencisi F.C. ve 7 işçiye ırkçı bir grup saldırdı. İşçilere demir sopalar ve coplarla saldıran 100 kişilik grup dün gece saatlerinde de şantiyede kalan Kürt işçileri hedef aldı. Saldırı sırasında bir işçiyi 3. kattan aşağıya atan grup, işçilere işkence yaptıktan sonra tüm işçileri inşaat dışına çıkartarak İstiklal Marşı okuttu.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ ÇALIŞMAK İÇİN GELMİŞTİ

Olayda yaralanan üniversite öğrencisi F.C. yaşadıklarını Gazete Duvar'a anlattı. Bingöl’den para biriktirmek için çalışmaya geldiğini söyleyen F.C. olayın öncesinde akli dengesi bozuk olan bir kişinin Nallıhan meydanında ‘Yaşasın Kürtler’ diye bağırdığını ve ardından bu olayın yaşandığını  söyledi. Akli dengesi bozuk kişi ile inşaatta çalışan işçilerin arkadaş olduğunu ve yemek aralarında ona yemek verdiklerini belirten işçi yaşadığı şoku atlatamadığını belirtti.

İSTİKLAL MARŞI OKUTTULAR 

Saldırının gerçekleştiği sırada olay yerinde olan polisin müdahale etmediğini söyleyen işçi, “Ancak bir arkadaşımız 50 kişinin arasına kaldı ve onu tekmelemeye başladıklarında polis araya girdi, yoksa öldüreceklerdi” dedi.

Saldıran ırkçı grubun “Ülkemizden defolup gidin. Biz size yemek verdik ama siz ihanet ediyorsunuz” diye bağırdıklarını söyleyen F.C., “Ben seviyorum bu ülkeyi, kurban olurum bayrağıma ama bizi ülke düşmanı gibi kapıya çıkarıp İstiklal Marşı’nı okuttular. Bozkurt işareti yaptırdılar” dedi.

‘BURADA KALIRSANIZ ÖLDÜRÜRÜZ’

Saldırganların ‘Burada kalırsanız hepinizi öldürürüz’ diye tehdit ettiğini ve bu sabah Bingöl’e geri döndüğünü söyleyen F.C. “Saldırının ardından uyuyamıyorum. Gözümün önüne üçüncü kattan atılan arkadaşımla yerde tekmelenen arkadaşım geliyor. İnsan olan bunu yapmaz. Hepimiz insanız ve insan olarak değer vermeleri gerekiyor” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Kıdem tazminatını korumak için birlikte mücadele etmeliyiz'

SONRAKİ HABER

İzmir'de gözaltına alınan gazeteciler Ruken Demir ve Melike Aydın'a tutuklama talebi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa