04 Haziran 2017 19:09

CHP'li Özel: Cumhurbaşkanı tükenmişlik sendromunda

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'den Cumhurbaşkanına yanıt: Cumhurbaşkanı tükenmişlik sendromuyla karşı karşıya.

Paylaş

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasette pek çok liderin başına gelen 'tükenmişlik sendromu' ile karşı karşıya olduğunu ileri sürdü.

Özgür Özel, CHP Manisa Genişletilmiş İl Danışma Kurulu toplantısı öncesi konuştu. Özel, . Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önceki gün MÜSİAD toplantısında CHP’ye yönelik, “Nerede bölücü terör örgütü PKK varsa, bunlar da onların yanında” sözlerine tepki gösterdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 'tükenmişlik sendromu' ile karşı karşıya olduğu savunan Özel, şunları söyledi: “Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın siyasette pek çok liderin başına gelen tükenmişlik sendromu ile karşı karşıya olduğunu ve bunu aşamadığını görüyoruz. Halkın yüzde 70'i, 'tarafsız cumhurbaşkanı istiyoruz' diyordu, onların iradesine rağmen partinin başına geçti. Çünkü partinin mum gibi eridiğini biliyordu. Bir yenilik getirmek istiyordu ama yeni bir söylemi yok. Sadece kendini tekrar eden ve geçmişteki argümanlardan medet umar bir halde. İki kişiden biri ona 'hayır' dediği halde, hala daha hayırcılara, hayırın bileşenlerinden CHP'ye hakarette bulunmaya çalışıyor. Her gün yeni bir gündem yaratmaya alışmış olan Cumhurbaşkanı, başka gündemlerin de peşinde koşmanın verdiği sancıyla artık sadece hakaret edebiliyor.”

Şırnak'ta düşen helikopterde yaşamlarını yitiren askerlerin naaşlarının sadece bir uçakla taşındığını dile getiren CHP’li Özel, “Cumhurbaşkanı'nın altında 5 uçak, bakanlarında 9 uçak varken, 4 şehide bir uçak verip, dolmuş çeker gibi ‘tasarruf olsun’ diye şehitlerinden bir uçağı esirgeyen Cumhurbaşkanı'na soruyoruz; hangi milliyetçilikten, hangi vatanseverlikten, hangi şehide saygıdan bahsediyorsun” dedi

REKTÖRE TEPKİ 

Denizli Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın eşini İslami Bilimler Enstitüsü'ne sekreter olarak atamasını da eleştiren Özgür  Özel, “Referandum sırasında kuvvetler ayrılığının önemine, liyakata vurgu yaptığımızda bir kişinin partili cumhurbaşkanı olduğunda bütün hakimleri, bütün savcıları atayacağında bunu söylemiştik. Bu tek adam rejimidir. Şimdi yaptığı seçime bakıyorsunuz, adam eşini seçmiş. Bu işlerde meselenin anası ne ise danası o olur. Meselenin anası Ankara'da Beştepe'de oturuyor, danası da Denizli'de kendi eşini bir makama getiriyor” diye konuştu. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran da, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP ile ilgili açıklamalarına tepki göstererek, “CHP’nin herhangi bir şekilde bir terör örgütü ile isminin yan yana aynı cümlede konulması bile akıl dışı bir durumdur” dedi. (MANİSA)

ÖNCEKİ HABER

Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu: Türkiye’de anayasal kaos var

SONRAKİ HABER

Hrant Dink Vakfı'nın "Kayseri" konferansı gerekçe gösterilmeden yasaklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa