03 Haziran 2017 14:20

Beşiktaş stadın adını 'Vodafone Park' olarak değiştirdi

Beşiktaş, Vodafone Arena olan stadının adını Vodafone Park olarak değiştirdi.

Paylaş

Beşiktaş Kulübü yaptığı açıklamayla stadın adının Vodafone Arena'dan Vodafone Park'a çevrildiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın statların "Arena" olarak adlandırılmasına dair açıklaması sonrası Galatasaray stadın adını değiştirmişti. Cimbom'dan sonra Beşiktaş da bugün yaptığı açıklamayla stadın isminin değiştiğini duyurdu.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu Vodafone Arena’nın ismi ‘Vodafone Park’ olarak değiştirildi.

Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu olarak Nisan 2016’da hizmete giren Vodafone Arena’nın ismi ‘Vodafone Park’ oldu. Dünyanın en ileri teknolojik altyapılarından birine sahip olan, aynı zamanda çok amaçlı bir şehir kompleksi olarak kullanılan yapı, bundan böyle ‘Vodafone Park’ olarak anılacak."

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Fikret Orman da şunları söyledi:

“Başkan olmadan önce sadece Türkiye’nin değil dünyanın en iyi stadyumlarından birini inşa etme hayalim vardı. Geçen sene açılan yeni yuvamızda daha ilk yılında pek çok başarının sahibi olduk. Ayrıca müzemiz, kafe ve restoranlarımız ve ev sahipliği yaptığımız pek çok etkinlikle Avrupa’daki muadil statlar gibi sadece bir stadyum olarak değil, aynı zamanda bir eğlence merkezi, konser arenası, yaşam alanı ve moda merkezi olarak, şehre ve semte hizmet eden çok amaçlı bir şehir kompleksi haline geldik. Uluslararası bir isimle Vodafone Park olarak bu vizyonu geliştirerek devam ettirecek; İstanbul’un bir cazibe merkezi ve uğrak noktası olmaya devam edeceğiz.” (SPOR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

KHK ile ihraçlar Mersin'de protesto edildi

SONRAKİ HABER

Irak'ta hükümeti protesto eden halk yolları kapattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...