03 Haziran 2017 13:00

İzlanda’nın ilk ‘bira kaplıcası’ açıldı

Sıcak bira, su, maya ve şerbetçi otu ile doldurulmuş küvetlerin bulunduğu bira kaplıcalarının bir yenisi de İzlanda'da açıldı.

Paylaş

Yanardağları, buzulları ve doğal sıcak su lagünleri ile ünlü Kuzey Atlantik Okyanusu’nun volkanik ada üzerine kurulu ülkesi İzlanda’da ilk ‘bira kaplıcası’ açıldı.

Kuzey İzlanda’nın Árskógssandur kentinde, ülkenin faaliyetteki en eski mikro bira fabrikasına bağlı olarak kurulan kaplıcada, iki kişinin rahatlıkla banyo yapabileceği ağaçtan yapılmış yedi küvet bulunuyor.

SICAK BİRA DOLU KÜVETLER

Ziyaretçiler, içleri sıcak bira, su, maya ve şerbetçi otu ile doldurulmuş küvetlerde, 25 dakikalık kürün ardından 25 dakika da rahatlama odalarında kalarak sağlıklarını korumaya çalışıyorlar.

Küvetlerdeki sıcak bira içilemese de her küvetin yanında birer bira fıçısı bulunuyor. Ancak bir yandan bira banyosu yapıp bir yandan da bira içebilmek için ziyaretçilerin 20 yaş ve üstünde olması gerekiyor. Yaş sınırlamasının olmadığı kaplıcadan, 16 yaşın altındakiler bir yetişkin eşliğinde faydalanabiliyor.

Genel insan sağlığı ve cilt için faydalı olduğuna inanılan kaplıcanın bağlı olduğu bira fabrikasının CEO su Agnes Anna Sigurðadóttir, bira kaplıcası fikrini benzerlerinin bulunduğu Almanya ve Slovakya’dan aldıklarını belirtiyor. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bursa'da 'Gezi' anısına 530 fidan dikildi

SONRAKİ HABER

Ali Koç, Fenerbahçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...