29 Mayıs 2017 10:46

15 Temmuz duruşmasına avukat engeli

15 Temmuz çatı davasında Sanık Mehmet Partigöç'ün savunması avukatının duruşmaya gelmemesi yüzünden alınamamıştı, öğleden sonra alındı.

Paylaş

15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Genelkurmay Başkanlığı'ndaki eylemlerle ilgili aralarında 'Yurtta Sulh Konseyi' üyelerinin de bulunduğu 221 sanık hakkında açılan davada, sanık  eski TuğgeneralMehmet Partigöç'ün avukatı duruşmaya gelmedi. Bu yüzden Partigöç'ün savunması sabah oturumunda alınamadı. Partigöç, öğleden sonraki oturumda savunmasını yaptı. Partigöç de savunmasında, FETÖ üyeliği ve darbe girişimde bulunduğu iddialarını reddetti.

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Sincan Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi'ndeki mahkeme salonunda görülen duruşmada, bugün darbenin planlayıcılarından olduğu iddia edilen eski Tuğgeneral Partigöç savunması alınacaktı ancak Partigöç'ün avukatı mazeret bildirmeden duruşmaya gelmedi. Mahkeme Başkanı'nın savunmasını yapmasını istediği sıradaki sanıkların bazılarının da avukatlarının mahkemede olmaması üzerine bir süre duruşma başlamadı. Bunun üzerine mahkeme heyeti, mazeret bildirmeden duruşmaya gelmeyen Partigöç'ün avukatı hakkında suç duyurusunda bulunulmasına ve gün boyu duruşmaya gelmemesi halinde barodan yeni avukat atanmasının istenmesine karar verdi.

PARTİGÖÇ DE SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Ankara 17'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Sincan Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi'ndeki mahkeme salonunda görülen duruşmada, Hakan Evrim'in savunmasının Partigöç savunma yaptı. 

Savunmasında, FETÖ üyeliğini kabul etmeyen Partigöç, 15 Temmuz günü darbe girişiminden haberi olmadığını söyleyerek, "Sadece 16 Temmuz gecesi birinci sicil amirim İlhan Talu beni arayarak, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in emri olduğunu ve masajın iletilmesi gerektiğini söyledi. Ben de komutana ulaşamadığım için komutana ulaşamadığımı ve kendileri ne anladıysa onu yapmaları gerektiğini söyledim" dedi.

Partigöç'ün savunması sürüyor. (Ankara/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

CHP'li Adıgüzel'den Yıldız Teknik tepkisi

SONRAKİ HABER

Oyuncu Şevket Çoruh'a da deprem paylaşımı soruşturması

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...