27 Mayıs 2017 18:25

Dışişleri: Trablus'ta şiddetin tırmanmasından endişeliyiz

Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada 'Trablus'ta dün meydana gelen çatışmalardan ve şiddetin tırmanmasından endişe duyuyoruz.' denildi.

Paylaş

Dışişleri Bakanlığı Libya'nın başkenti Trablus'ta yaşanan çatışmalara ilişkin açıklama yaptı. Bakanlık açıklamada, "Libya'nın başkenti Trablus'ta dün meydana gelen çatışmalardan ve şiddetin tırmanmasından endişe duyuyoruz. Tüm Libyalıları başta Trablus olmak üzere ülkenin güvenliğini ve istikrarını bozacak şiddet eylemlerine başvurmaktan kaçınmaya davet ediyoruz" denildi.

Dışişleri Bakanlığı'nın Libya'daki son gelişmelerle ilgili yaptığı yazılı açıklama şöyle: 

"Libya'nın başkenti Trablus'ta dün (26 Mayıs) meydana gelen çatışmalardan ve şiddetin tırmanmasından endişe duyuyoruz. Mevcut görüş ayrılıklarının diyalog ve uzlaşıyla çözülmesinin tek yöntem olduğuna inanıyoruz. Bu bağlamda tüm Libyalıları başta Trablus olmak üzere ülkenin güvenliğini ve istikrarını bozacak şiddet eylemlerine başvurmaktan kaçınmaya davet ediyoruz. Libya'nın muhtelif bölgelerinde tehlikeli boyutlar kazanan askeri tırmanmanın süratle azaltılması ve ülke çapında ateşkes sağlanması gereğini kuvvetle vurguluyoruz"

Trablus'ta Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı güçler ile Ulusal Kurtuluş Hükümeti güçleri arasında yaşanan şiddetli çatışmalar sürüyor. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Mamak’ta öğrencinin darbedilmesine tepki

SONRAKİ HABER

Öykü Arin ‘kelebek’ oldu, annesi "Donör olma" çağrısı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa