27 Mayıs 2017 18:09

Eğitim Sen delegasyonu: Bu karanlığı yırtacağız

Eğitim Sen 10. Olağan Genel Kurul delegasyonu yaptığı basın açıklamasıyla faşizme karşı örgütlü mücadeleyi yükseltme kararlılığını açıkladı.

Paylaş

Eğitim Sen 10. Olağan Genel Kurul delegasyonu yaptığı basın açıklamasıyla faşizme karşı örgütlü mücadeleyi yükseltme kararlılığında olduğunu açıkladı. Delegasyon Gülmen ve Özakça’nın hemen serbest bırakılması ve taleplerinin karşılanması çağrısında bulundu.

Genel Kurulun gerçekleştiği Green Park Otel önünde gerçekleşen açıklamayı Genel Başkan Kamuran Karaca yaptı. Karaca, hükümetin OHAL uygulamalarıyla kendisi gibi düşünmeyen herkesi zorla hizaya getirmeye ve susturmaya çalıştığı ifade etti. AKP hükümetinin artan saldırılarına karşı Eğitim Sen’in  mücadele tarihinden aldıkları güçle örgütlü mücadeleyi yükselteceklerini vurgulayan Karaca, “Bu karanlığı yırtıp atacağımızdan kimsenin şüphesi olmamalıdır” dedi. İşe geri dönme talebiyle başlattıkları açlık grevinin 75. gününde evlerine yapılan polis baskınıyla gözaltına alınan ve ardından tutuklanan Gülmen ve Özakça’nın maruz kaldığı şiddet ve hukuksuzluğun kaygılarını derinleştirdiğini belirten Karaca, Gülmen ve Özakça’nın hemen serbest bırakılmasını istedi. Karaca, iki eğitimcinin taleplerinin karşılanarak yaşamlarına sağlıklı bir şekilde devam edebilmelerinin sağlanması çağrısında bulundu. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ankara'da şiddetli sağanak hayatı olumsuz etkiledi

SONRAKİ HABER

Mamak’ta öğrencinin darbedilmesine tepki

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...