G7 zirvesinde ortak 'terörle mücadele' deklarasyonu

G7 zirvesinde ortak 'terörle mücadele' deklarasyonu

İtalya'da G7 zirvesinde liderler, 'terörle mücadele için yeni bir eylem planı'nda anlaşarak ortak bir deklarasyona imza attı.

İtalya'da Sicilya'ya bağlı Taormina’da başlayan G7 zirvesinde liderler, "terörle mücadele için yeni bir eylem planı"nda anlaşarak ortak bir deklarasyona imza attı.

Liderler bu belgeyle, internet şirketleri ve sosyal medya devlerinin “terörist içerikleri” belirlemek ve kaldırmak konusunda daha çok şey yapmaları gerektiğini söyledi. İtalya Başbakanı Paolo Gentiloni, liderlerin “Terörle mücadeleyi güçlendirme konusundaki bağlılık ve kararlılıklarını birlik içinde sürdürecekleri” konusunda anlaştıklarını açıkladı.

BBC Türkçe’nin haberine göre çocukların da aralarında olduğu 22 kişinin öldüğü Manchester Arena saldırısı sonrası G7 liderleri, dayanışma vurgusu yaptı.

ABD, Almanya, Fransa, İngiltere, İtalya, Japonya, Kanada’dan oluşan G7 ülkelerinin buluşmasına AB temsilcileri de katılıyor. ABD Başkanı Donald Trump, İngiltere Başbakanı Theresa May, İtalya Başbakanı Paolo Gentiloni ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron G7 zirvesinde ilk kez yer alıyor. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER G7