Mersin’de Gülmen ve Özakça için nöbet eylemi 2. gününde

Mersin’de Gülmen ve Özakça için nöbet eylemi 2. gününde

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için Mersin’de 2. gününe giren nöbet eyleminde ‘Üyelerimizin tutuklanması korkunun göstergesidir’ denildi.

Mersin Emek ve Demokrasi Platformunun, Sağlık Emekçileri Sendikası'nın Mersin şubesinde gerçekleştirdiği ve bugün 2. günü olan nöbet eyleminde Eğitim Sen basın açıklaması yaptı.

Eğitim Sen Şube Başkanı Sinan Muşlu “OHAL KHK’leriyle hukuksuzca ihraç edilen üyelerimizin tutuklanması, hukukun değil iktidarın kapıldığı korkunun göstergesidir” dedi.

Bu nedenle Kızılay’ın orta yerinde ‘insan hakları anıtı’nın dahi kurulan polis bariyerleriyle kuşatıldığını, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek olmak isteyenlerin, genç yaşlı denilmeden yerlerde sürüklendiğini, darp edilerek gözaltına alındığını söyleyen Muşlu, “Şayet AKP, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’yı hukuksuzca gözaltına alan savcılığın iddia ettiği gibi toplumsal olaylardan, tepkilerden korkuyorsa; milyonları açlıkla, işsizlikle terbiye etmekten, itaat etmeye zorlamaktan vazgeçmelidir. Dolayısıyla OHAL kaldırılmalı, KHK’ler ile hukuksuzca işlerinden atılan emekçiler işlerine iade edilmelidir” dedi.

Eğitim Sen’in Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın iradelerini zor kullanarak yok sayabilecek her türlü olumsuz duruma dair hükümeti ve yetkilileri uyardıklarını belirten Muşlu, “Bir kez daha onların yaşamlarına dair en ufak bir tehdidin sorumlusunun hükümet olacağını özellikle belirtiyoruz. Bu kapsamda üyelerimiz Semih Özakça ve Nuriye Gülmen’in hemen serbest bırakılmasını ve taleplerinin süratle karşılanarak yaşamlarına sağlıklı biçimde devam etmelerini istiyoruz” dedi. (Mersin/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 25 Mayıs 2017 14:52
www.evrensel.net