Yüksel'de polis saldırısı: Veli Saçılık gözaltına alındı

Yüksel'de polis saldırısı: Veli Saçılık gözaltına alındı

Açlık grevindeki Gülmen ve Özakça'nın tutuklanmasını protesto için Yüksel'de yapılan eyleme yine polis saldırdı. Veli Saçılık gözaltında.

Ankara Yüksel Caddesi girişimde akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça için oturma eylemi yapmak isteyen Veli Saçılık ve beraberindeki 2 kişi gözaltına alındı. Veli Saçılık'ın Temmuz 2000'de Burdur Cezaevi'ndeki mahkûmlara yönelik 'Hayata Dönüş' operasyonu sırasında dozerin kepçe darbesiyle kolu kopmuştu. Sosyolog olan Saçılık, KHK ile görevinden ihraç edildi. 

Polis tarafından abluka altına alınan Yüksel Caddesi'nde akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça için oturma eylemi başlatan gruba polis saldırdı. Polisin, plastik mermi ve biber gazlı saldırısından çevredeki vatandaşlar da etkilendi.

Polis saldırı sonrasında Veli Saçılık, ÇHD Ankara şube üyesi avukat Aytül Kaplan  ve beraberlerindeki bir kişiyi gözaltına aldı. Gruptan bazı kişiler ve çevredeki vatandaşlar Ziya Gökalp Caddesi tarafına kaçarak polisin hedefi olmaktan kurtuldu. (Ankara/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 25 Mayıs 2017 14:31
www.evrensel.net