Avusturya tatbikat yapmayacak, gerekçesi ise Türkiye

Avusturya tatbikat yapmayacak, gerekçesi ise Türkiye

Avusturya askerleri NATO ülkeleriyle birlikte tatbikat yapamayacak ve Avusturya ittifakın önemli ortaklık programlarına katılmayacak.

Die Welt gazetesinin yüksek düzey NATO diplomatlarına dayanarak yayımladığı habere göre Ankara ile Viyana arasındaki gerginlik nedeniyle Avusturya askerleri NATO ülkeleriyle birlikte tatbikat yapamayacak ve Avusturya ittifakın önemli ortaklık programlarına katılmayacak.

Türkiye, NATO projelerini engellediğini inkar etmedi: Sadece Avusturya’ya yönelik Üst düzey bir NATO temsilcisi, Die Welt gazetesine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin önemli ortak ülkelerden Avusturya’yı izole eden uygulamayı kabul ettirmesini beklediğini söyledi. NATO çevrelerinden yapılan açıklamalarda ‘Bu nahoş konunun ABD Başkanı Donald Trump’ın da katılacağı perşembe günkü NATO zirvesinden önce gündemden kalkmasının umulduğu’ belirtildi. Zirvede kararlaştırılacak reformlar sayesinde ‘barış için ortaklık’ programı yeniden başlatılabilecek. Avusturya ise ortaklık projesinde yer almayacak. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER NATOAvusturya