Gülmen ve Özakça'nın evine polis baskını

Gülmen ve Özakça'nın evine polis baskını

İşlerine geri dönmek için açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın evlerine polis baskın yaptı, eğitimcileri gözaltına aldı.

KHK ile görevlerinden ihraç edilen ve işlerine geri dönmek için açlık grevinde olan Akademisyen Nuriye Gülmen ve Eğitimci Semih Özakça'nın evlerine siyasi şubeye bağlı polis ekipleri tarafından baskın yapıldı. Baskın sonucu Gülmen ve Özakça gözaltına alındı.

Polisin evlerine yaptığı baskını Nuriye Gülmen ve Semih Özakça sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Avukat Selçuk Kozağaçlı da Gülmen ve Özakça'nın polis baskını ile yakalanmaya çalışılmasının gerekçesini, sosyal medya hesabından yazdığı "Yakalama gerekçesi 'eylem ölüm orucuna dönebilir, gezi, tekel benzeri eylemlere sebep olabilir.' Evin kapısını kırıp gelenlerin gerekçesi!" ifadeleri ile duyurdu.

(HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 22 Mayıs 2017 05:01
www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. nafi 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    ne yani ihraç edilen ne görüşteyse ohal var diye hakkını aramsınmı ihraç edilen önce mahkemeye başvursun oda zor iktidar lehine karar veremez avrupa insan haklarına gitsin türkiye gittkçe avrupadan kopuyor rusyaya kayıyor gibi daha dikatör daha baskıcı hitler yönetim istiyor

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.