‘Pembe metrobüs’ mü geliyor?

‘Pembe metrobüs’ mü geliyor?

İBB Beyaz Masa pembe metrobüsle ilgili fizibilite çalışmalarının yapıldığını açıkladı.  

Kadınlar için ayrı olarak düzenlenen toplu taşıma araçlarına kadınlar büyük tepki gösterirken İBB’den gelen bir açıklama Pembe Metrobüs’le ilgili fizibilite çalışmalarının yapıldığını ortaya çıkardı. 

ALT YAPI ÇALIŞMALARI YAPILMIŞ

Sosyal medyadan Beyaz Masa’ya sorulan bir soruyu cevaplayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa “Bayanlara özel metrobüs projesinin ‘Pembe Metrobüs’ ile ilgili fizibilite çalışmaları yapılmış, dünyadaki örnek uygulamalar incelenmiş, alt yapı çalışmaları yapılmıştır” dedi.

‘POZİTİF BÖLÜM’

Açıklamada ayrıca üst makamlar tarafından öngörülen risklerin göz önünde bulundurulduğu ve uygun bir proje ortaya koymak için otobüslerde bir bölümün ‘pozitif bölüm’ olarak düzenlenmesinin gündeme alındığı belirtildi. 

KADINLAR İÇİN ‘POZİTİFBÜS’

Açıklamaya şöyle devam edildi: “Duraklarda ayrı bir pozitif bölüm düzenlemesi yapılması veya on dakikada bir otobüs ya da on otobüsten sonra bir otobüsü Pozitifbüs olarak servise sunularak yaşlı, engelli, hamile, çocuklu bayanların ve tercih etmek isteyenlerin kullanabileceği proje gündeme alınarak, üç ana başlık üzerinden konu hakkında çalışmalar devam etmektedir.” (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net