Gazetelerde 'Ne Var Ne Yok?' - 18 Mayıs 2017 Perşembe

Gazetelerde bugün hangi haberler var? Gazetelerin ilk sayfalarında, manşetlerde neler yer aldı? Köşe yazılarında hangi konular ele alındı?

Gazetelerde bugün hangi haberler var? Gazetelerin ilk sayfalarında, manşetlerde neler yer aldı? Köşe yazılarında hangi konular ele alındı?

Gazeteleri didik didik ediyoruz; ‘Ne var ne yok’ bakarak sabahın fotoğrafını çekmeye çalışıyoruz. Mithat Fabian Sözmen'le 'Ne Var Ne Yok?' hafta içi her sabah 09:30'da Evrensel WebTv'de...

18 Mayıs Perşembe günü, gazetelerde 'Ne Var Ne Yok?'

MEDYA TEK SES: KAPIMIZI ÇALACAKLAR!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump’ın Beyaz Saray’daki görüşmesi gazetelerin manşetlerinde yer almayı sürdürüyor.

Erdoğan’la birlikte Washington gezisine katılan gazetecilerin görüşme sonrası izlenimleri bugünkü gazetelerin manşetlerinde yer aldı.

Hürriyet, Posta, Habertürk, Vatan, Takvim, Akşam ve Sabah, Erdoğan’ın “Kapımızı çalacaklar” ifadesini manşetlerine taşıdı. Buna göre Erdoğan, “Suriye ve Irak’ta varlığımızı sürdüreceğiz. ABD’nin Suriye konusunda kapımızı çalacağına inanıyorum. Rakka’da neler olacağını göreceğiz” dedi.

Star, “Erdoğan doktrini Beyaz Saray’da yankılandı: Vurduk yine vururuz”, Yeni Şafak, “Kimseye sormadan müdahale ederiz”, Milliyet, “Angajmanı uygularız” sözünü manşetlere taşıdı. Erdoğan’ın YPG’yi hedef alan bu ifadesinde “Şunu açıkça ifade ettik, YPG, PYD’den saldırı Türkiye’ye saldırı olursa kimseye sormadan angajman kurallarını uygularız” denildi.

'ALACAKLI GİTTİK BORÇLU DÖNDÜK'

Karar, “Masada sürpriz dosya”, Sözcü, “Alacaklı gittik borçlu döndük: Ver imamı al papazı” manşetleriyle Donald Trump’ın Türkiye’de tutuklu bulunan ABD’li papaz Andreu Brunson’ın ülkeye iadesini istemesini öne çıkardı.

Aydınlık ise Trump-Erdoğan görüşmesi sırasında Kobani’de YPG’lilerle ABD’nin IŞİD'le Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk'ün toplantısını “Trump hayali Kobani’de bitti” başlığıyla yansıttı.

Özgürlükçü Demokrasi, “Elde var virgül” manşetini atarak Erdoğan’ın “Görüşmemiz virgül değil nokta mesabesinde olacak” sözünü hatırlattı ve toplantının başarısızlığını vurguladı.

BirGün’de “Poz verip döndü” manşeti atılırken Evrensel'de ise Yrd. Doç. Dr. Murat Özbank, “Türkiye, ABD’yi daha da az üzecek bir çizgi izleyecek” dedi. (EVRENSEL WEB TV)

Son Düzenlenme Tarihi: 18 Mayıs 2017 11:23
www.evrensel.net