Gazetelerde 'Ne Var Ne Yok?' - 15 Mayıs 2017 Pazartesi

Gazetelerde bugün hangi haberler var? Gazetelerin ilk sayfalarında, manşetlerde neler yer aldı? Köşe yazılarında hangi konular ele alındı?

Gazetelerde bugün hangi haberler var? Gazetelerin ilk sayfalarında, manşetlerde neler yer aldı? Köşe yazılarında hangi konular ele alındı?

Gazeteleri didik didik ediyoruz; ‘Ne var ne yok’ bakarak sabahın fotoğrafını çekmeye çalışıyoruz. Mithat Fabian Sözmen'le 'Ne Var Ne Yok?' hafta içi her sabah 09:30'da Evrensel WebTv'de...

15 Mayıs Pazartesi günü, gazetelerde 'Ne Var Ne Yok?'

ERDOĞAN-TRUMP GÖRÜŞMESİ ÖNCESİ MESAJLAR GAZETELERE NASIL YANSIDI?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yarın ABD Başkanı Donald Trump’la görüşecek.

Erdoğan’ın görüşme öncesi Çin’den verdiği mesajlar, pek çok gazetenin manşetinde yer alıyor. Gazeteler genellikle zirve öncesi manşetlerini Erdoğan’ın sözlerinden birebir alıntı yaparak kurdu.

Yeni Şafak, Vatan, Güneş ve Akşam “Bu iş çok uzadı” diyerek ortak manşet atarken Star, ‘İttifak ihanet kabul etmez’, Milliyet, ‘Tahammül kalmadı’, Habertürk, ‘Son kararı vereceğiz’, Sabah, ‘Birlike karar vereceğiz’, Hürriyet, ‘Müttefik değilsek başımızın çaresine bakarız’ manşetlerini attı.

Cumhuriyet, ‘Trump, Erdoğan’ı teselli edecek’ derken  Evrensel ise görüşmeyi Prof. Dr. İlhan Uzgel’le değerlendirdi. Uzgel’in, ‘ABD-Türkiye ilişkilerini değiştirecek bir ortam yok’ ifadesi başlığa taşındı. (Evrensel WebTV)

Son Düzenlenme Tarihi: 15 Mayıs 2017 10:09
www.evrensel.net