UNIQ Açık Hava Film Festivali başlıyor

UNIQ Açık Hava Film Festivali başlıyor

UNIQ İstanbul ve Başka Sinema işbirliği ile düzenlenecek UNIQ Açık Hava Film Festivali, sinemaseverleri yaz boyunca seçkin filmlerle buluşturacak.

UNIQ İstanbul ve Başka Sinema işbirliği ile düzenlenecek Uniq Açık Hava Film Festivali, sinemaseverleri yaz boyunca haftanın üç günü seçkin filmlerle buluşturacak.

UNIQ Açık Hava Sahnesi’nde gerçekleştirilecek festival, bu yılın en çok konuşulan filmlerinden “La La Land” ile 1 Haziran’da başlayacak, ölümünün birinci yıl dönümünde Tarık Akan’ın anısına gösterilecek “Sürü” ile 16 Eylül’de kapanacak.

Başka Sinema’nın hazırladığı program, kısa filmlerden animasyona, komediden korku sinemasına, belgesellerden fantastik filmlere oldukça zengin bir seçki olacak. Cannes, Berlin, Venedik gibi saygın festivallerden ödülle dönmüş, Oscar kazanmış ya da aday olmuş yabancı filmler, Türkiye’de son bir yılda yapılmış en önemli bağımsız sinema örnekleri, Pedro Almodovar, Ken Loach, Jim Jarmusch, Asghar Farhadi, Reha Erdem, François Ozon, Oliver Stone, Yeşim Ustaoğlu, Pablo Larrain gibi dünyaca ünlü yönetmenlerin son filmleri, dünya sinemasının yeni yıldızları olmaya aday genç yönetmenlerin yapıtları UNIQ Açık Hava Film Festivali kapsamında yaz boyunca Salı, Perşembe ve Pazar akşamları hava karardıktan sonra UNIQ Açık Hava Sahnesi’nde izleyicilerle buluşacak.

Festival kapsamında bazı filmlerin oyuncuları ve yönetmenleri de gösterimler sırasında sinemaseverlerle bir araya gelecek. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 15 Mayıs 2017 04:35
www.evrensel.net