Putin: Artık savaş yanlısı söylemler etkili değil

Putin: Artık savaş yanlısı söylemler etkili değil

Rusya Lideri Putin, savaş yanlısı dilin bölgesel krizleri çözmede artık etkili olmadığını belirtti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bazı ülkelerce kullanıldığını söylediği savaş yanlısı dilin bölgesel krizleri çözmede artık etkili olmadığını belirtti.

Sputnik'in yansıttığı habere göre Çin'in başkenti Pekin'de Kuşak ve Yol Forumu'nda konuşan Putin, miadı dolmuş yaklaşımların artık etkisiz kaldığını belirterek savaş yanlısı söylemleri kullanmaya bir son verilmesi gerektiğini söyledi.

"Bölgesel çatışmaların oluşturduğu tehditleri unutmamalıyız. Avrasya'daki eski ihtilaf alanları halen var olmayı sürdürüyor. Bu düğümleri çözmek için, öncelikle savaş söylemini, karşılıklı suçlamaları bir kenara bırakmalıyız. Zira bunlar, durumu daha da kötüleştiriyor. Miadı dolmuş yaklaşımlar, modern sorunların çözümüne katkı sunamaz" diyen Putin, yeni ve basmakalıp görüşlerden bağımsız fikirlere ihtiyaç olduğunu kaydetti.

Putin, Avrasya'nın, güvenlik konularını, ülkeler arası ilişkilerin gelişimini, ekonomi, sosyal alan, yönetim sistemi, yeni büyüme araçları araştırma gibi konuları kapsayacak bir gündem oluşturabileceğini ve önerebileceğini de ifade etti. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net