Emek, demokrasi, barış şölenine OHAL bahanesi ile engel

Emek, demokrasi, barış şölenine OHAL bahanesi ile engel

HDP Antalya İl Örgütünün düzenlemek istediği 'Emek, demokrasi, barış şöleni', valilik tarafından OHAL bahanesi ile engellendi.

Mahir DOĞAN
Antalya

HDP Antalya İl Örgütünün 14 Mayıs Pazar günü Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlemek istediği Emek, Demokrasi, Barış Şöleninin valilik tarafından OHAL gerekçesiyle yasaklanması, basın açıklamasıyla protesto edildi.

Antalya HDP İl Başkanlığı binasında, İl Eş Başkanları Songül Şarklı ve İhsan Nergis tarafından yapılan açıklamada, "Antalya Valisi'nin bu keyfi tutumunu protesto ediyoruz" denilerek HDP Antalya İl Örgütünün 14 Mayıs Pazar günü Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlemek istediği Emek, Demokrasi, Barış Şöleninin valilik tarafından OHAL gerekçesiyle yasaklanmasının gerekçeleri kamuoyu ile paylaşıldı.

Antalya Valiliğinin uyguladığı yasak  gerekçesinde ‘’14.05.2017 tarihinde Konyaaltı Açık Hava Tiyatrosunda 17.00/00.00 saatleri arasında Parti vekiliniz, parti genel merkeziniz ve yönetim kurulunuzun katılımı ile Geleneksel Emek Demokrasi Barış Şöleninin düzenlenmesi için izin talebinize ilişkin 02.05.2017 tarihli ve 2017/2 sayılı yazınız incelenmiştir. FETÖ/PDY silahlı terör örgütü tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişimi sonrasında ülke genelinde Olağanüstü Hal ilan edilmiştir. FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile birlikte PKK/KCK, DEAŞ ve DHKP/C başta olmak üzere ülkemizdeki tüm terör örgütleri ile mücadele halen sürdürülmektedir. Bu kampsamda terör örgütleri ile yapılan mücadele ve elde edilen istihbari bilgiler ışığında kaos ve çatışma ortamı yaratabilecek kentimiz halkı arasında bulunan huzuru ve sükuneti olumsuz etkileyebilecek olaylara meydan verilmemesi amacı ile partinizce 14.05.2017 tarihinde Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosunda yapılması planlan 1. Geleneksel Emek Demokrasi Barış Şöleninin düzenlenmesi valiliğimizce uygun görülmemiştir” denildiği bildirildi.

www.evrensel.net
ETİKETLER AntalyaHDPOHAL