Altı Nokta Körler Derneği: Dilenen değil, direnen engelliyiz

Dünya Engelliler Haftası kapsamında Antalya'da yürüyüş düzenleyen Altı Nokta Körler Derneği 'Dilenen değil, direnen engelliyiz' dedi.

Mahir DOĞAN 
Antalya

Dünya Engelliler Haftası kapsamında Antalya Altı Nokta Körler Derneği üye ve yöneticilerinin yanı sıra birçok engelli vatandaşın katılımıyla yürüyüş düzenlediler. Aydın Özcan Parkı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na yapılan yürüyüş boyunca attılan sloganlar ve taşınan dövizlerle talepler dile getirildi. Engelli yurttaşlar sık sık ‘’Birleşe birleşe Engelleri aşarız", "Evler hapishane, Aileler gardiyan değildir", "İş Ekmek Özgürlük" sloganları attılar.

Altı nokta körler derneği üyesi Gülkız Türk, temel taleplerinin "Bakım aylığı ya da sakatlık aylığı değil, bizler engellilikten kaynaklı ilave giderlerimiz için, ilave ücretler istiyoruz. Sistem evlerimizi birer hapishaneye dönüştürerek bizleri mahkum, ailelerimizi ise gardiyan gibi görmektedir. Oysaki bizler sağlıklı koşullarda hayatımızı sürdürebilmek için İş, Ekmek ve Özgürlük istiyoruz. Bizlerin ne istediğimizi anlatan en temel slogan. Bu taleplerimizi yetkililere ve halka duyurabilmek için bu yürüyüşü düzenledik’’ diye konuştu.

Son Düzenlenme Tarihi: 12 Mayıs 2017 10:28
www.evrensel.net