Yaşam Bellek Özgürlük Derneğinden Ozan Devrim Yay çağrısı

Yaşam Bellek Özgürlük Derneğinden Ozan Devrim Yay çağrısı

Yaşam Bellek Özgürlük Derneği, bu sabah evi basılarak gözaltına alınan akademisyen Ozan Devrim Yay'ın derhal serbest bırakılmasını istedi.

Yaşam Bellek Özgürlük Derneği, Anadolu Üniversitesi Çevre Mühendisliği Fakültesi’ndeki görevinden KHK ile ihraç edilen Yrd. Doç. Dr. Ozan Devrim Yay'ın derhal serbest bırakılmasını istedi. Barış bildirisi imzacı ve aynı zamanda Yaşam Bellek Özgürlük Derneği Eş Başkanı olan Yay'ın insan, çevre ve hayvan hakları savunucusu olduğu belirtilen açıklamada Yay'ın hiçbir zaman yalnız olmadığı vurgulandı.

Yaşam Bellek Özgürlük Derneğinin açıklaması şöyle:

"KHK ile Anadolu Üniversitesinden ihraç edilen barış akademisyeni ve aynı zamanda Yaşam Bellek Özgürlük Derneği Eş Başkanı olan Ozan Devrim Yay'ın 11 Mayıs günü sabaha karşı Bahçelievler Mahallesindeki evine polis baskını yapılmış, evi darmadağın edilerek aranmış, sonrasında kelepçelenerek gözaltına alınmıştır.

İlgililerle yapılan görüşmelerde neyle suçlandığına dair gerçek bir bilgi edinilememiştir. Sağlık sorunları bulunan arkadaşımızın hangi şartlarda ve hangi süreyle gözaltında tutulacağını da bilemiyoruz. Eskişehir kamuoyunun yakından tanıdığı Ozan Devrim Yay insan-çevre-hayvan hakları savunucusudur. Tam da bu nedenle Yaşam Bellek Özgürlük Derneği'nin üyesi ve eş başkanıdır. İsnat edilmeye çalışılan hiçbir suç arkadaşımızla yan yana getirilemez. Bundan çok eminiz! Bu nedenledir ki Ozan Devrim Yay'ın derhal serbest bırakılmasını istiyoruz!

Ozan Devrim Yay hiçbir zaman yalnız değildi! Şimdi de yalnız değildi!

Yönetim Kurulu" (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net