Diyarbakır'da 3 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Diyarbakır'da 3 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Diyarbakır'da 16 mahallede 8 Mayıs'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırılırken Kulp'a bağlı 3 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır'ın Lice ile Hani ilçesine bağlı kırsal kesimdeki 16 mahallede 8 Mayıs günü uygulanan sokağa çıkma yasağı kaldırılırken, Kulp ilçesi'ne bağlı 3 mahallede düzenlenecek operasyonlar öncesi sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Geçen 8 Mayıs günü Lice ve Hani ilçelerine bağlı 16 mahallede uygulanan sokağa çıkma yasağı, bu sabah kaldırılırken Kulp İlçesi kırsal kesiminde düzenlenecek operasyon öncesi 3 kırsal mahallede yeniden sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada, şöyle denildi:

"5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, Lice ve Hani ilçelerinin mülki sınırları içerisinde kalan 16 kırsal mahallede 8 Mayıs 2017 günü saat 05.00'dan itibaren geçerli olmak üzere ilan edilen sokağa çıkma yasağı, 11 Mayıs 2017 Perşembe günü saat 06.00'dan itibaren kaldırılmıştır."

Kulp İlçesi'ne bağlı 3 mahallede ilan edilen sokağa çıkma yasağıyla ilgili olarak yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı:

"5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde Kulp İlçesine bağlı olan Yaylak köyü, Alaca köyü ve Ağaçkorur köyü'nde 11 Mayıs 2017 günü saat 07.00'dan itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelerde sokağa çıkma yasaklanmıştır. Söz konusu yasağa uyulması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır." (DHA)

www.evrensel.net