CHP’den Danıştay Başkanı’na: Sahibinin sesi gibi konuştu

CHP’den Danıştay Başkanı’na: Sahibinin sesi gibi konuştu

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Danıştay Başkanı’nın bugün yapmış olduğu konuşmaya tepki göstererek, ‘Tam bir sahibinin sesi gibi konuştu’ dedi

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Danıştay Başkanı’nın bugün yapmış olduğu konuşmaya tepki göstererek, “Tam bir sahibinin sesi gibi konuştu bugün Danıştay Başkanı. Danıştay Başkanı bugün tam anlamıyla siyasete girmiştir, cübbesini çıkartmıştır, siyasete girmiştir” dedi.

Genel Kurul, Başkanvekili Ahmet Aydın başkanlığında saat 14.00’te açıldı.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök,  Danıştay Başkanı’nın bugün yapmış olduğu konuşmaya tepki göstererek şöyle dedi:

“Danıştay Başkanı Sayın Zerrin Güngör bugün yapmış olduğu konuşmayla bir yargı organının siyasetin nasıl emrine girdiğinin çok açık bir ifadelerini kullanmıştır.

Sayın Zerrin Güngör bir Danıştay Başkanı olarak idareyi denetlemekle görevli olan bir yargının başkanıdır.

Ama bugün Sayın Zerrin Güngör Danıştay Başkanı… ‘16 Nisan referandum sonuçlarıyla kuvvetler ayrılığı ilkesi daha da belirgin hale getirildi’ demek suretiyle Venedik Komisyonu’nun dahi bu anayasa değişikliği geçerse kuvvetler ayrılığı ortadan kalkar raporu önde ve bizim tüm itirazlarımız öndeyken böyle bir sözü bir Danıştay Başkanı olarak nasıl söylemiş gerçekte anlamakta hayret ediyorum. Aslında anlamakta hayret etmiyoruz çünkü tam bir sahibinin sesi gibi konuştu bugün Danıştay Başkanı.

Bir Danıştay Başkanına yakışır mı bu konuşmalar? Nasıl bir Danıştay Başkanı’dır böyle.

Danıştay Başkanı bugün tam anlamıyla siyasete girmiştir, cübbesini çıkartmıştır, siyasete girmiştir, kendisini kınadığımı ifade ediyorum.” (ANKA)
 

www.evrensel.net