09 Mayıs 2017 13:05

Kaliteli uyuşturucu bulamayınca kendisi yetiştirmiş

Hint keneviri yetiştirdiği için gözaltına alınan İlhan Ükil 'Sokakta torbacı kalmadı, olan malın kalitesi düşük. Ben de kendim yetiştiriyorum' dedi.

Paylaş

Adana'da operasyon düzenlenen evin çatı katında, saksılarda yetiştirilen 2 bin 560 kök dişi hint keneviri ele geçirildi. Şüpheli olarak gözaltına alınan ev sahibi 53 yaşındaki İlhan Ükil, "Sokakta torbacı kalmadı, olan malın da kalitesi düşük. Ben de kendim yetiştirip içiyorum" dedi.

Merkez Seyhan İlçesi'ne bağlı Yeşilyurt Mahallesi'nde bir evin çatı katında saksılar içerisinde uyuşturucu yetiştirildiği bilgisini alan Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, operasyon düzenledi. Evde arama yapan ekipler, 3 katlı binanın teras bölümünde saksılar içerisinde büyütülen dişi hint kenevirleri buldu. Narkotik dedektifleri, saksılardaki uyuşturucuları sökerken, dişi hint kenevirinin sahibi İlhan Ükil de gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusunda, şeker hastası olduğunu ileri sürüp, esrarı içmek için yetiştirdiğini söyleyen Ükil, "O kadar çok operasyon yapılıyor ki, sokakta torbacı kalmadı. Olan malların da kalitesi düşük. Ben de kendim yetiştirip içmek için ektim. Satmıyorum" diye ifade verdi.

Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen İlhan Ükil, tutuklanarak cezaevine gönderildi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bonn İklim Zirvesi başladı

SONRAKİ HABER

Öğrenip, güçleneceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa