IŞİD üyesi olmaktan yargılanan 7 kişi tahliye edildi

IŞİD üyesi olmaktan yargılanan 7 kişi tahliye edildi

Kocaeli'de, IŞİD’e üye olmaktan tutuklanan 7 kişi mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kocaeli'de, IŞİD’e yönelik operasyonda tutuklanan 7 kişi, yargılandıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kocaeli 2. Ağır Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmada IŞİD’e üye olmakla tutuklanan Rus, Çin ve Gürcistan uyruklu 7 kişi yargılandı. Duruşmaya Amir Elihoğlu, Vahid Dziyaudinov, Umaar Yusufi, Ahmet Adnan, Aslanbek Bashaev, Omar Gasanov ve Majrbek İmamurzaev ile tercüman ve avukatları katıldı. İddianamede evinde IŞİD’e ait flama bulunduğu iddiası yer alan Umaar Yusufi tercüman aracılığı ile verdiği savunmasında flamanın kendisine ait olmadığını, önceki kiracılardan kalmış olabileceğini iddia etti. Vahid Dziyaudinov ise 2 yıl önce Suriye'ye Özgür Suriye Ordusu kontrolündeki bölgeye gittiği iddialarıyla ilgili olarak, Özgür Suriye Ordusu kontrolündeki bölgede Türkmen tanıdıkları olduğunu, onların yanına gittiğini, fakat savaşa katılmadığını ifade etti. Diğer sanıklar da haklarındaki suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme heyeti sanıkların yurt dışına çıkış yasağıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalmalarına karar verdi. (DHA)
 

www.evrensel.net
ETİKETLER KocaeliIŞİD

1 yorum yapılmış

  1. ALASÖZ 6 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Elbette bırakacaklar, çünkü Suriye'de IŞİD'e militan lazım, zaten sınırlar onlara açık. IŞİD'e karşı mücadele ediyoruzun gerçek yüzü bu. Gerçekten IŞİD'e karşı savaşanların ise cenazeleri bile alınmıyor ülkeye. Ne menem bir demokrasi ise böyle tezahür ediyor vesselam.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.