Taciz gerekçesiyle gözaltına alınan şüpheli serbest!

Taciz gerekçesiyle gözaltına alınan şüpheli serbest!

Konya'da bir kadın öğretmeni hızlı tren alt geçidinde taciz ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan E.S, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Konya’da bir kadın öğretmene, hızlı tren alt geçidinde cinsel organını gösterdiği öne sürülen 37 yaşındaki E.S., gözaltına alındı. Suçlamayı kabul etmeyen E.S., polise verdiği ilk ifadesinde ''Alkollüydüm, hatırlamıyorum'' dedi. E.S. ifadesi sonrası sebest bırakıldı.

Olay, geçen 22 Nisan günü saat 21.45 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Hacı Kaymak Mahallesi Demiryolu Caddesi'nde bulunan hızlı tren alt geçidinde meydana geldi. Bir dershanede çalışan 26 yaşındaki İ.G. evine gitmek için alt geçitten geçerken, iddiaya göre bisikletli bir kişi yanından geçerken cinsel organını gösterip, hızla uzaklaştı. Bunun üzerine İ.G. yakındaki polis merkezine giderek şikayette bulundu. Şikayet üzerine harekete geçen polis, alt geçit ve şüphelinin kaçtığı güzergahtaki güvenlik kamera kayıtları inceleme altında aldı. Şüphelinin kimliğini belirlemek için kaçış güzergahındaki esnaf ve mahalle sakinlerinden yaklaşık bin kişiyle görüştü.

Polis, yaptığı çalışma sonucu tacizci olduğu ileri sürülen kişinin bir restoranda çalışan ve taciz suçundan poliste kaydı bulunan evli E.S. olduğunu belirledi. Geçen 6 Mayıs Cumartesi günü akşam saatlerinde evine giderken indiği otobüs durağında gözaltına alınan E.S., ilk ifadesinde ''Altgeçitten geçtiğimi biliyorum. Bir kadını da hatırlıyorum. Alkollüydüm, sonrasını hatırlamıyorum" dedi.

E.S, polisteki bu zayıf ifadesinin ardından serbest bırakıldı. (DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER tacizKonya