3 Fidan Antalya’da anıldı

3 Fidan Antalya’da anıldı

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan İdam edilmelerinin 45 inci yılında Antalya Emek ve Demokrasi güçleri tarafından anıldı.

Mahir DOĞAN
Antalya

 

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan İdam edilmelerinin 45 inci yılında Antalya Emek ve Demokrasi güçleri tarafından anıldı.

Antalya Emek ve Demokrasi güçleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı Attalos meydanında yapılan bir basın açıklaması ile andı. Emek Partisi basın açıklaması yapılacak alana üzerinde Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın resimlerinin bulunduğu “Emperyalizme ve savaşlara karşı yürüyoruz” yazılı pankartla Kazım Özalp caddesinden yürüyerek sloganlarla geldi. Devrim, sosyalizm ve demokrasi mücadelesinde hayatını kaybedenler için yapılan saygı duruşunun ardından Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın son mektupları Emek Gençliği, HDP’li ve Devrimci Partili gençler tarafından okundu. 

Antalya Emek ve Demokrasi güçleri adına basın açıklamasını okuyan Emek Gençliği’nden Eylem Demirhan ‘’Denizlerin ayağa kalkmasına neden olan her şeyin bu gün güncelliğini koruduğunu ve gençliğe yol göstermeye devam ettiğini görüyoruz. Dün 3 fidanı idam sehpasına gönderen gerici faşist güçler bu günde Ankara patlamasında, Suruç patlamasında ve daha nice katliamlarla ilerici, devrimci, halk güçlerini katletmeye devam ediyorlar. Sermayenin azgın saldırılarında İşçiler iş kazalarında yaşamını yitirirken, ucuz iş gücü ile işçilerin yoğun bir sömürü altında tutuluyorlar” dedi. Basın açıklamasının ardından kısa bir müzik dinletisi sunuldu. 

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan 7 Mayıs günü Antalya Alevi bileşenlerinin organize ettiği bir toplantıyla Kızıl Arık Cem Evi toplantı salonunda anılacak.


 

www.evrensel.net