06 Mayıs 2017 16:53

Gazeteci Ozan Kaplanoğlu’ya özgürlük

Tutuklu Gazeteci Ozan Kaplanoğlu’nun serbest bırakılması için 'Gazeteci Ozan Kaplanoğlu’na özgürlük' adıyla  kampanya başlatıldı.

Paylaş

Sosyal medya paylaşımları ile “terör örgütü propagandası” yaptığı iddiasıyla tutuklanan Gazeteci Ozan Kaplanoğlu’nun serbest bırakılması için kampanya başlatıldı.

Kaplanoğlu’nun serbest bırakılması için “Gazeteci Ozan Kaplanoğlu’na özgürlük” adıyla meslektaşları tarafından başlatılan kampanya için hazırlanan metinde “Bursa’da gazetecilik yapan bursamuhalif.com Editörü Ozan Kaplanoğlu’nun tahliye edilmesini istiyoruz. Geçerliliği kalmamış bir örgütün propagandasını yapmak suçlamasıyla tutuklanan Ozan Kaplanoğlu’nun bir an önce özgürlüğüne kavuşmasını istiyoruz. Basın özgürlüğü ve demokratik bir ülke için Ozan’ a özgürlük! #FreeOzan #GazeteciOzanKaplanoğluSerbestBırakılsın” denildi.

Bursa’da yayın yapan bursamuhalif.com İnternet Sitesi Editörü ve Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ozan Kaplanoğlu Bursa’da gözaltına alınmış ve sevk edildiği mahkeme tarafından “terör örgütü propagandası” yaptığı iddiasıyla tutuklanmıştı. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Yat kiralama yoluyla İstanbul Boğazı keşfi

SONRAKİ HABER

Kızılay’ın, basına bilgi sızdırıldığı için 10 çalışanı uzaklaştırdığı iddia edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa