Vizyonda bu hafta (15 Nisan 2017 Cumartesi)

Bu hafta ikisi yerli olmak üzere 6 yeni film sinemaseverlerle buluşuyor.

Bu hafta 6 yeni film vizyona giriyor. Bunlardan ikisi ise yerli yapımlar.

 

 • THE FATE OF THE FURIOUS (HIZLI VE ÖFKELİ 8)
   

  F. Gary Gray’ın yönettiği ve Vin Diesel, Charlize Theron, Dwayne Johnson ile Jason Statham’ın oynadığı Hızlı ve Öfkeli 8 (The Fate of the Furious), UIP Filmcilik dağıtımıyla UIP Filmcilik tarafından vizyona çıkarıldı.

  Ekip artık sakinleşmiştir ve suçtan uzak bir hayat yaşamak istemektedir. Dom ve Letty evlenip balayına giderlerken, Brian ile Mia da emekli olmaya karar vermiştir. Ancak gizemli bir kadın olan Chiper, Dom’u hedefine almış durumdadır. Dom’u tekrar suça bulaşmaya ikna eden Chiper, onu sevdiği ve güvendiği insanlardan da ayıracaktır. Artık Dom’u durdurmanın tek yolu, ekibin geri kalanının peşlerine düşmesidir.

 

 • THE EAGLE HUNTRESS (KARTAL AVCISI KIZ)
   

  Otto Bell’in yönettiği, Ayçolpan Nurgaiv’in oynadığı ve Daisy Ridley’in seslendirdiği belgesel film Kartal Avcısı Kız (The Eagle Huntress), Filmartı Film tarafından vizyona çıkarıldı.

  Köy büyükleri “Kartal avcısı olmak erkek işidir” dese de 13 yaşındaki Ayçolpan, babasının yardımıyla ailesinde 12 nesildir kartal avcısı olan ilk kız olmayı başarır. Moğolistan’da geçen bu sıcak hikâye, bir kız çocuğunun kendi yakaladığı ve yetiştirdiği kartalı ile arasındaki bağı perdeye taşıyor. Yarışmalarda şampiyonlukları olan babasının rekorunu bile geçerek büyüklerinin beklentilerini yıkmakla kalmıyor, dünyaya ilham kaynağı oluyor.

 

 • THE AUTOPSY OF JANE DOE (OTOPSİ)
   

  Andre Ovredal’ın yönettiği ve Emile Hirsch, Brian Cox, Olwen Catherine Kelly ile Ophelia Lovibond’un oynadığı Otopsi (The Autopsy of Jane Doe), The Moments Entertainment dağıtımıyla Tanweer Film tarafından vizyona çıkarıldı.

  Bir Virginia banliyösünde, Şerif Burke yaptığı araştırma sırasında korkunç bir olay yeri keşfeder. Bir ailenin evinde üçlü cinayet gerçekleşmiştir. Bodrum katında da dördüncü cesedi bulurlar. Kimliği belirlenemeyen bu dördüncü cesede geçici olarak Jane Doe adını verirler. Tecrübeli tıbbi tetkikçi Tommy Tilden ve sertifikalı tıbbi teknisyen olan oğlu Austin, Tilden Morgu’na götürdükleri cesedi incelemeye başlarlar.

 

 • GREEN ROOM (DEHŞET ODASI)
   

  Jeremy Saulnier’in yönettiği ve Anton Yelchin, Alia Shawkat, Callum Turner ile Imogen Poots’in oynadığı Dehşet Odası (Green Room), Kurmaca Film dağıtımıyla Kurmaca Film tarafından vizyona çıkarıldı.

  Punk rock grubu The Ain’t Rights gezici olarak barlarda konser verirken son dakika kararıyla Oregon’un ormanlık bölgesinde Neo Nazilerin işlettiği bir barda sahne almak için yola çıkar. Mekâna gittiklerinde her şey yolundadır. Konseri sorunsuz atlatırlar ancak konser sonrası, sahne arkasındaki odalarında genç bir kadının cesediyle karşılaşırlar. Mekânın acımasız sahibi olayın tek görgü şahitleri olan grubun ortadan kaldırılmasına karar vermiştir.

 

 • MEZECİ ÇIRAĞI
   

  Battal Karslıoğlu’nun yönettiği ve Yusuf Atala, İsmail Arda İrman, Murat Ercanlı ile Ali Tuna İrman’ın oynadığı Mezeci Çırağı, Özen Film dağıtımıyla Majör Prodüksiyon tarafından vizyona çıkarıldı.

  Özkan, üç tekerlekli seyyar arabasıyla çalışan babası Mezeci İsmail Hakkı’nın yanında çalışmakta bir yandan da 1970’li yılların Pirinç Hanı’nda esnafın günlük yaşantısını kaydetmektedir. Pirinç hanı, bir avuç esnafın dostluklarına, kavgalarına, kahkahalarına tanık olurken, hanın iki delikanlısı Kula ve Halil’in arasında başlayan soğukluk da herkesin dikkatini çekmektedir. Yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen iki dostu düşman eden nedir?

 

 • YAŞAMAK GÜZEL ŞEY
   

  Müfit Can Saçıntı’nın yönettiği ve Müfit Can Saçıntı, Yasemin Çonka, Zihni Göktay ile Ayşegül Atik’in oynadığı Yaşamak Güzel Şey, Mars Dağıtım dağıtımıyla Artistik Yapım tarafından vizyona çıkarıldı.

  Hüznü ve komediyi harmanlayan film, yaşam koşullarına boyun eğen, sessiz ve pısırık bir adam olan Müfit’in, başına gelen talihsiz bir olay ile baş kaldıran bir anti kahramana dönüşmesini ve yaşamın güzelliklerini keşfetmesini konu alıyor. Müfit Can Saçıntı, “Terapi gibi bir film” olarak tanımladığı son filmi Yaşamak Güzel Şey için “Hayal değil, hayat ürünü” diyor ve “Güldürürken düşündürecek ve sonra yeniden güldürecek.” diye de ekliyor.

www.evrensel.net