Vizyonda bu hafta (3 Mart 2017)

Bu hafta 4'ü yerli olmak üzere 6 yeni film vizyona girdi. Yerli yapımlar arasında Ferzan Özpetek'in 'İstanbul Kırmızısı' filmi öne çıkanlardan.

Bu hafta 6 yeni film sinemaseverlerle buluşuyor. Bunlardan 4'ü, aralarında Ferzan Özpetek'in 'İstanbul Kırmızısı' adlı filminin de bulunduğu yerli yapımlar.

İşte bu hafta vizyona giren filmler ve fragmanları:

 • THE FOUNDER

  John Lee Hancock’un yönettiği ve Michael Keaton, Nick Offerman, John Carroll Lynch ile Linda Cardellini’nin oynadığı The Founder, PinemArt Film dağıtımıyla PinemArt Film tarafından vizyona çıkarılıyor. The Founder, Mc Donalds’ın gerçek hiâyesini konu alıyor. Hikâye, Amerika’da yaşayan Ray Kroc adlı girişimci ruhlu bir mikser satıcısının normalin üstünde sipariş alması ve buradaki potansiyeli fark etmesiyle başlıyor. Kroc, Mc Donald kardeşlerin Kaliforniya’daki restoranına giderek bir keşif yapar. Buradaki yoğun talep karşısında bir plan kurar ve bunu hayata geçirmek için karşısına çıkan her türlü engeli aşmaya kararlıdır.

 • İSTANBUL KIRMIZISI

  Ferzan Özpetek’in yönettiği ve Halit Ergenc, Tuba Büyüküstün, Mehmet Günsür ile Nejat İşler’in oynadığı İstanbul Kırmızısı, Mars Dağıtım dağıtımıyla BKM Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

  Uzun yıllar yurt dışında yaşayan yazar – editör Orhan Şahin, ünlü yönetmen Deniz Soysal’ın ilk kitabı üzerinde çalışmak için İstanbul’a gelir. Deniz zenginliğinin son demlerindeki ailesiyle birlikte bir yalıda yaşamaktadır. Orhan, kendini ilk günden Deniz’in karmaşık ilişkileri, esrarengiz arkadaşları ve aile bireylerinin ortasında bulur. Yıllar sonra döndüğü İstanbul’u yepyeni gözlerle keşfederken, unuttuğu duyguları yeniden yaşamaya başlayacaktır.

 • LOGAN: WOLVERINE

  James Mangold’un yönettiği ve Hugh Jackman, Doris Morgado, Patrick Stewart ile Stephen Merchant’un oynadığı Logan: Wolverine, The Moments Entertainment dağıtımıyla The Moments Entertainment tarafından vizyona çıkarılıyor.

  Dünyadaki mutant nüfusu azalmış, X-Men dağılmıştır. İyileşme gücünü kaybetmeye başlayan Logan, bir yandan iyice yaşlanan Profesör X’e bakmakta bir yandan da şoförlük yaparak geçinmeye çalışmaktadır. Bir gün Laura adında bir kızı arabayla Meksika sınırına götürmesi istenir. Güçlü ve kötücül bir şirketin peşine düştüğü Laura’nın Logan’la bağları ortaya çıktıkça ikilinin kaçışı da gitgide zorlaşacaktır.

 • BİZ SİZE DÖNERİZ

  Doğa Can Anafarta’nın yönettiği ve Hande Soral, Çağlar Ertuğrul, Fırat Albayram ile Bestemsu Özdemir’in oynadığı Biz Size Döneriz, Pinema Film dağıtımıyla Asteros Yapım tarafından vizyona çıkarılıyor.

  Film, üniversiteden yeni mezun olmuş altı yakın arkadaşın iş bulma ve hayatlarındaki ilk adımlarını atma hikâyesini anlatıyor. Her gencin iş görüşmelerinde yaşadıklarını anlatan film, bu dönemde yaşanan aşkları, gençlik heyecanlarını, ihanetleri de işin içine katarak, gençlerin kendilerini bulma hikâyesini izleyen herkesin empati yapabileceği bir şekilde sinemaseverlerin beğenisine sunuyor.

 • YAĞMURLARDA YIKANSAM

  Gülten Taranç’ın yönettiği ve Derin İnce, Müge Ulusoy, Yeliz Tozan ile Engin Benli’nin oynadığı Yağmurlarda Yıkansam, Taranç & Taranç Film dağıtımıyla vizyona çıkarılıyor.

  Annesi, babası tarafından öldürülen Gamze’nin hikâyesi, cinayetle başlayan yeni bir hayatı anlatıyor. Hale, sevgilisi Engin’in yaptığı evlenme teklifiyle, sıkı sıkıya kapattığı geçmişinin kapılarını aralamaya başlar. Hale’nin sadece Engin’e değil her şeye karşı bir sevme problemi vardır. Hayat onu, ruhsuz ve soğuk bir kadın haline getirmiştir. Geçmişi, ne yağmurlar, ne de Engin silebilecektir. Hale geçmişini, çocukluğunu Gamze ile yüzleşerek atlatacaktır.

 • REİS

  Hüdaverdi Yavuz’un yönettiği ve Reha Beyoğlu, Özlem Balcı, Ercan Demirel ile Işık Yıldız’ın oynadığı Reis, Mars Dağıtım dağıtımıyla Evrensel Medya tarafından vizyona çıkarılıyor.

  Recep Tayyip Erdoğan’ın yaşam hikâyesinden esinlenerek hazırlanan son dönemlerin en iddialı projelerinden olan film, 1960’lı yıllarda başlayan yasaklar ve Türkiye’nin o yıllardan günümüze kadar yaşadığı tüm zorluklar konu edilerek hazırlandı. Hikâye küçük bir çocuğun, 6 yaşındayken babasının ve dedesinin yaşadığı toplumsal drama şahit oluşunu, ileride hak ve hürriyetlerin korkusuz temsilcisi olacak bir dünya liderine dönüşünü anlatıyor.

Son Düzenlenme Tarihi: 03 Mart 2017 10:28
www.evrensel.net