28 Şubat 2017 17:44

Hak-İş, 28 Şubat açıklamasında 'Evet' istedi

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, 'bir daha 28 Şubat olmasın diye' referandumda 'Evet' oyu verme çağrısı yaptı.

Paylaş

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, “postmodern darbe” olarak bilinen 28 Şubat 1997 tarihli MGK toplantısının yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, bir daha 28 Şubatlar, 15 Temmuzlar yaşamamak için referandumda ‘evet’ diyeceğiz” dedi.

Emekçilerin siyasi istikrarsızlıklar, yolsuzluklar ve yönetim krizleri nedeniyle büyük kayıplar yaşadığını söyleyen Arslan, “istikrar” için cumhurbaşkanlığı sistemine ihtiyaç duyulduğunu savundu.

Arslan yaptığı yazılı açıklamada, Hak-İş’in bugüne kadar her platformda “demokratik ve sivil bir anayasa” talebini dile getirdiğini belirterek, “Bugün de gündemimizde bulunan anayasa değişiklik paketini ve referandumu yeni Türkiye için önemli bir dönemeç olarak değerlendiriyoruz. Hak-İş olarak, bir daha 28 Şubatlar, 15 Temmuzlar yaşamamak için, hesap verebilen bir cumhurbaşkanlığı için, siyasi istikrar için referandumda ‘evet’ diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Aslan, “Bu nedenle yönetim krizlerinin olmadığı; kaynaklarımızı israf edilmediği, siyasi istikrarın egemen olduğu bir yönetim sisteminden yanayız. Hak-İş olarak; ülkemize, halkımıza, ülkemizin potansiyeline ve aziz milletimizin sağduyusuna güveniyor ve ülkemizin aydınlık geleceğine inanıyoruz. 16 Nisan’da halkımızı ve tüm teşkilatımızı geleceği için sandığa gitmeye ve oyunu kullanmaya davet ediyoruz” dedi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

İhraç edilmesini denize atlayarak protesto etti

SONRAKİ HABER

Beşiktaş ile Başakşehir 1-1 berabere kaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa