19 Şubat 2017 21:16

‘FETÖ’ iddiasıyla açığa alınan doktor intihar etti

İzmir’de biyokimya asistanı olarak görev yapan Dr. Orhan Çetin, ‘FETÖ’ iddiasıyla açığa alınınca bunalıma girerek yaşamına son verdi. 

Paylaş

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevliyken, ‘FETÖ’ soruşturması kapsamında açığa alınan biyokimya asistanı 30 yaşındaki Dr. Orhan Çetin, hastanenin 10'uncu katından atlayıp yaşamına son verdi.

Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bugün saat 11.30 sıralarında hastanenin biyokimya asistanı olarak görev yapan Dr. Orhan Çetin, iddiaya göre geçen cuma günü ‘FETÖ’ soruşturması kapsamında açığa alındı. Bunun üzerine bunalıma giren Dr. Çetin, görev yaptığı hastanenin 10'uncu katından atladı. Ağır yaralanan Çetin, aynı hastanede yapılan müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Çetin'in cansız bedeni otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Polis, Çetin'in intiharıyla ilgili soruşturma başlattı.

'DEVLETİN GÖREVİ İNSAN KAYBETMEK DEĞİL'

Türk Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Doğruyol, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"Cuma günü açığa alınan üyemiz biyokimya asistanı Orhan Çetin, hastanenin 10'uncu katından atlayarak intihar etmiştir. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Adı her ne olursa olsun, bu vatana ihanet edenler mutlaka cezalarını çekmeli. Ancak ihanet noktasında olmayan, yasal çerçeve içinde iş ve işlem yapan insanların, hukuki süreç tamamlanmadan hain olarak nitelendirilmesi ve cezalandırılması vicdanlarda derin yaralar açmakta, travmalar oluşturmaktadır. Devlet olarak görevimiz insan kaybetmek değil, insan kazanmaktır." (İzmir/DHA)

ÖNCEKİ HABER

BBP, referandum kararını istişareyle belirleyecek

SONRAKİ HABER

Deciphering artist Osman Hamdi Bey

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa