‘#Hayır İçin Çalıyoruz’

Referandum öncesi ‘Hayır’ için dev bir orkestra kuruldu. Hayır için Çal oluşumu herkesi ‘#Hayır’ diyerek şarkı söylemeye çağırdı.

Referandum öncesi, ‘#Hayır İçin Çal’ oluşumu kuruldu. Oluşumun açıklamasında “Tek adama inat çok sesli olalım. Masalarla bardaklarla ritm tutarak, çalgılarımızla şarkılar çalarak dev bir #hayır orkestrası kuralım! Siz de yaptığınız #hayır şarkısını, mırıldanmasını #HayırİçinÇal hashtagi ile paylaşıp bu dev orkestraya katılın!” denildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:
“Müzik çoğul ve çoğulcudur.

Müziğin ritmi, yaşamın ritminden bağımsız değildir.

Müzik yaratıcılığın sınırlanmasına karşı durarak gelişir.

Yaşamın her alanı gibi sanatın da özgür olmasını savunan müzisyenler olarak; çok sesli bir toplum için, ifade özgürlüğü için, çok sesli ve çok renkli sanat için çalıyoruz ve baskıya, tahakküme, zorbalığa şarkılarımızla #hayır diyoruz.

Şimdi #hayır seslerimizi dev bir koroya dönüştürme zamanı.

Şarkılarımızı #hayır için çalıyoruz. Çünkü yaşamdan yana tavır alıyoruz.

Özgür sanattan yana olan bütün müzisyenleri #HayırİçinÇal kampanyasında buluşmaya davet ediyoruz.

Bu çok renkli koroya sesinizi katmak için: Yaptığınız beste ya da uyarlamayı stüdyoda, sokakta, evde, sahnede grup ya da bireysel olarak kaydederek #HayırİçinÇal hashtag'iyle yayınlayabilir ya da [email protected] adresine gönderebilirsiniz.”

Bu çağrıya Praksis Müzik Atölyesi’nden yanıt geldi. Grup, çağrıya ‘Hayırdır Aysun’ şarkısıyla destek verdi. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 14 Şubat 2017 10:46
www.evrensel.net