Eş zamanlı Ankara çıkarması

Eş zamanlı Ankara çıkarması

BM Genel Sekreteri Guterres, İngiltere Genelkurmay Başkanı, CIA Başkanı Mike Pompeo birbirinden ayrı ama eş zamanlı olarak Türkiye’deydi.

BM Genel Sekreteri Guterres, İngiltere Genelkurmay Başkanı Hava Orgeneral Sir Stuart Peach, CIA Başkanı Mike Pompeo birbirinden bağımsız olarak fakat eş zamanlı Türkiye’ye geldi. Her üç isim de Ankara’da bir dizi ziyarette bulundu

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, iki günlük çalışma ziyareti için Türkiye’ye geldi.  Türkiye ve BM arasındaki iş birliği ilişkilerinin tüm yönleriyle ele alınacağı ve Kıbrıs ile Ortadoğu’daki gelişmeler konusunun masaya yatırılacağı ifade edildi.

İngiltere Genelkurmay Başkanı Hava Orgeneral Sir Stuart Peach, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın misafiri olarak Genelkurmay karargahına bir ziyarette bulundu. Peach, iki ülke milli marşlarının çalınmasının ardından tören kıtasını selamladı. Törenin ardından Akar ile Peach’in görüşmesi basına kapalı gerçekleşti. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump görüşmesinin ardından Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Başkanı Mike Pompeo da Ankara’ya geldi. Trump’ın CIA’in başına getirdiği Pompeo, ilk yurt dışı ziyaretini Türkiye’ye yaptı. Başbakan Yıldırım ile görüşen, ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Direktörü Pompeo’yu Çankaya Köşkü’nde kabul etti. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net