Kurtulmuş: Evrim Teorisi eskimiş ve çürümüş bir teori

Kurtulmuş: Evrim Teorisi eskimiş ve çürümüş bir teori

Numan Kurtulmuş, katıldığı televizyon programında Evrim Teorisinin müfredattan çıkarılmasını 'Zaten eskimiş ve çürümüş bir teori' iddiasıyla savundu.

CNN Türk'te Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu programına konuk olan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, gündemdeki konulara dair soruları cevapladı. Kurtulmuş, Evrim Teorisinin eğitim müfredatından çıkarılmasına dair "Evrim teorisi bilimsel olarak eskimiş ve çürümüş bir teori. İlla müfredatta okutulacak diye bir şey yok" ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş'un sözlerinden öne çıkanlar şöyle:

'KREDİ NOTUNUN DÜŞÜRÜLMESİ TÜRKİYE'YE KARŞI KAMPANYANIN PARÇASI!'

"Zaman zaman derecelendirme kuruluşlarının ekonomik kaygılarla değil siyasi kaygılarla da Türkiye'nin notlarıyla ilgili olumsuz davrandıkları oldu. Burada da Türkiye'nin açıkçası hem döviz üzerindeki bu baskının hem döviz üzerinde oynayan bir takım uluslararası aktörlerin hem de derecelendirme kuruluşlarının bu son kararlarının, Türkiye'nin köşeye sıkıştırılmasına dönük olarak sürdürülen kampanyanın bir parçası olduğunu düşünüyorum."

ERKEN SEÇİM TARTIŞMALARI

Erken seçim konusunu bir kenara kaldıralım. Referandum önemli bir meseledir. Ama ‘her şey referanduma bağlı’ diye görmemek lazım. Hangi sonuç çıkarsa çıksın başımız üzerine. Bu olgunluk içinde siyaset yapmak gerekir. Bütün ekonomiyi, her şeyi referandum üzerinden konuşmamak gerekir.

RAHAT BİR EVET ÇIKACAK

Ben hiçbir seçim sürecinde net bir oran söylemem. Ama şunu söyleyebilirim, rahat bir evet çıkacaktır.

SOSYAL MEDYADAKİ ‘EVET’ KAMPANYASI

Rıdvan’dan başladı zaten. Ben de katıldım. Alişan ve Ece Erken de beni davet ettiler. Biz de katıldık. Demokrasinin güzelliği bu zaten.
Herkes kendi görüşünü açıklamakta özgür. Evet dediği için veya hayır dediği için linç kampanyası yapılması yanlış.
Herkes rahat olsun. Evet diyen de hayır diyen de karşısındakine saygı duysun.
Rıdvan bunu söylediyse kendi içinden geleni söylemiştir.
Gayet güzel keyifli yaratıcı bir kampanya.

EVRİM TEORİSİNİN MÜFREDATTAN ÇIKARILMASI

Evrim teorisi bilimsel olarak eskimiş ve çürümüş bir teori. İlla müfredatta okutulacak diye bir şey yok.  Tezlerden bir tanesi olarak okutulabilir. Ama evrim teorisine inana ilerici inanamayın gericidir demek çağdışı bir görüştür.

MAÇKA PARKINDAKİ ÇALIŞMA

Orada belediyeden yapılan açıklama da "Hiçbir şekilde ağaçlar tahrip olmayacak" şeklinde. İnşallah öyle olur. Zaten büyük şehirlerimizde parklar ve mezarlıklar dışında yeşil alanımız kalmadı.

BEDELLİ ASKERLİK

Bedelli askerlik gündemde değildir. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net