27 Ocak 2017 03:41

‘Evet’ diyen Arda Turan kendini ‘vatan sevgisi’yle savundu

Futbolcu Arda Turan, referandumda ‘Evet’ diyeceği için kendisine yapılan eleştirilere karşı kendini ‘vatan sevgisi’yle savundu.

Paylaş

Barcelona'da forma giyen futbolcu Arda Turan, anayasa referandumunda ‘evet’ diyeceğini açıklamasının ardından gelen tepkilere yanıt verdi. Instagram hesabından açıklama yapan Turan, kendini ‘vatan sevgisi’yle savundu:
“Bu konu üzerinden, Atatürk ve vatan sevgimi hedef alan ithamlara maruz kaldım. Öncelikle söylemek isterim ki benim bu ülkeye ve Atatürk'e olan sevgimi, mesnetsiz ithamlarla sorgulamak ve yargılamak, kimsenin haddi değildir. Ben Atatürk ilkelerini ve inandığım doğrularımı hayatımın her saniyesinde uygulamaya çalışan biriyim. Onun bize armağan ettiği bayramların, dünyanın her tarafında, onlarca coğrafyada, onlarca dilde kutlanmasına ve hatırlanmasına vesile olmuş biriyim aynı zamanda. Defalarca bayrağımızı, milyarların gözü önünde, Avrupa'nın ve dünyanın en büyük stadyumlarında sırtımda gururla taşıdım.”

Arda Turan, Rıdvan Dilmen'in sosyal medya üzerinden başlattığı referandumda 'evet' kampanyasına destek vermiş ve sonrasında tepkilerle karşılaşmıştı. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Türkiye turizmde Avrupa sonuncusu oldu

SONRAKİ HABER

DİSK/Genel-İş: Koparıldığımız işyerlerinde yeniden örgütleneceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa