Bruma için en ciddi transfer hamlesi

Bruma için en ciddi transfer hamlesi

Bu sezon gösterdiği performansla Galatasaray’ın en etkili ismi olan Armindo Bruma’yla Tottenham’ın ilgilendiği belirtiliyor.

Galatasaray'da ligin ilk yarısındaki en başarılı isimleri arasında yer alan Armindo Bruma’ya birçok talip var. Bir yıl daha anlaşması bulunan oyuncu, Galatasaray ile sözleşme yenilemeye yanaşmazken bu nedenle bir süredir Tottenham’la görüşmeler devam ediyordu. Görüşmelere son noktayı koymak ve Portekizli oyuncuyu Londra’ya götürmek için Tottenham’ın yönetim kademesinde görev yapan Brad Friedel devreye girdi.

Fotomaç’ın edindiği bilgilere göre, efsanevi eldivenin, Başkan Daniel Levy’den aldığı yetkiyle İstanbul’a geleceği ve Tottenham’ın Bruma için belirlediği teklifi resmen ileteceği öğrenildi.

ŞİMDİLİK EN İYİ TEKLİF

Bruma’nın sözleşme yenilemeye yanaşmamasından sonra Portekizli oyuncunun satışına karar verilirken yapılan görüşmelerde şimdiye kadar en iyi teklifin Tottenham’dan geldiği bildirildi. Bir yıl daha anlaşması kalan Bruma’dan para kazanmak isteyen Galatasaray’ın 20 milyon avrodan aşağıya inmeyi düşünmediği ifade edildi.

ÜCRETİ ALLİ’DEN

Sky Sports, Tottenham’ın Dele Alli’yi Real Madrid’e 56 milyon avroya satacağını gelecek parayla Bruma’yı alacağını iddia etti.

BRUMA’NIN YERİNE ADAY: VİTİNHO

Bruma’nın yerine, sol kanada oyuncu arayan Galatasaray, Garry Rodrigues’ten sonra CSKA Moskova’nın Brezilyalı Oyuncusu Vitinho için de devreye girdi. 2016 yılını Brezilya’nın İnternacional takımında tamamlayan 23 yaşındaki genç oyuncu için 3.5 milyon avro teklif edildiği bildirildi. CSKA’nın, 2013-14 sezonunda 9.5 milyon avroya aldığı ve iki sezon için İnter’e 1.2 milyon avro karşılığında kiraladığı Vitinho için teklifi kabul edebileceği bildirildi. (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net