Gazeteci Ahmet Şık tutuklandı

Gazeteci Ahmet Şık tutuklandı

'Örgüt propagandası yaptığı' suçlamasıyla mahkemeye sevk edilen Gazeteci Ahmet Şık tutuklandı.

Gazeteci Ahmet Şık, 'örgüt propagandası' yaptığı iddiasıyla tutuklandı.

Avukat Efkan Bolaç'ın verdiği bilgiye göre Şık'ın 'FETÖ', 'DHKP-C' ve 'PKK' propagandası yaptığı öne sürüldü.

Ahmet Şık, dün İstanbul'daki evine yapılan baskınla gözaltına alınmıştı.

Ahmet Şık'ın tutuklanması meslektaşları tarafından alkışlarla protesto edildi.

BU ÜLKE BUNU YAPANLARA DA KALMAZ

Gazeteci Güventürk Görgülü, duruşma sonrası CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş'ın Adliye önünde Ahmet Şık'ın mesajını aktardığını duyurdu. Buna göre Şık'ın "Kimse enseyi karartmasın, bu ülke bunu yapanlara da kalmayacak" dediği belirtildi.

YARKADAŞ: MORALİ YERİNDE, BAŞI DİKTİ

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, duruşma sonrası Adliye önünde şunları söyledi: "Ahmet cezaevine götürülürken eşine sarıldı ve 'Kızıma iyi bak' dedi. Ahmet'i cezaevine alkışlarla uğurladık.. Morali yerinde; başı dikti. Ahmet'i tutuklayanlar ne yaptığını iyi biliyor. Ahmet hakime "Bir şey sormayacak mısınız?" diyor; Hakim hiçbir şey sormayacağını söylüyor. Bu diyalog bile; ortada hukukun zerresinin dahi kalmadığını gösteriyor. Referandum öncesi muhaliflere gözdağı veriliyor. Bu baskı düzeninin sahipleri bilsin ki; Türkiye'nin onurlu aydınları, gazetecileri, yazarları boyun eğmeyecek, eğmeyecek, eğmeyecek! "

SAVCI, ŞIK'A HABERLERİNİ SORDU

Savcının, Gazeteci Ahmet Şık'a attığı 12 tweeti ve bazı haberlerini sorduğu öğrenildi. Şık'a yöneltilen sorular arasında, Cemil Bayık ile yaptığı röportaj, MİT'in Suriye'deki cihatçılarla bağlantısına dair haberi ve Çağlayan Adliyesi'nde Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı rehin alan Bahtiyar Doğruyol ve Şafak Yayla ile telefonla görüşerek yaptığı haber de yer alıyor. (MEDYA SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 30 Aralık 2016 20:27
www.evrensel.net
ETİKETLER Ahmet Şık