27 Aralık 2016 15:59

Adriana Lima ve Angelina Jolie’nin de öğrenci kartı varmış

İzmir’de üniversite öğrencisinin David Beckham’lı paso kartına ilişkin ESHOT’tan açıklama geldi.

Adriana Lima ve Angelina Jolie’nin de öğrenci kartı varmış

Paylaş

İzmir'de bir üniversite öğrencisinin toplu taşım araçlarında kullanmak amacıyla internetten online başvuruda bulunduğu öğrenci kartına kendi fotoğrafı kabul edilmeyince, ünlü futbolcu David Beckham'ın fotoğrafını yüklemesi ve bu başvurunun da kabul edilmesi, sosyal medyada gündem oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ESHOT Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada “Sadece Beckham değil Brad Pitt, Adriana Lima, Angeline Jolie, Johnny Deep, Al Pacino, Tarkan, Ahmet Kaya, Ronaldo, Muslera, Volkan Demirel ve Mesut Özil de var” dedi.

İzmir'de üniversite okuyan bir öğrencinin toplu taşım araçlarını indirimli kullanmak amacıyla ESHOT'a öğrenci kartı için yaptığı online başvurada kendi vesikalık fotoğrafını uygun görmeyerek, öğrenciye öğrenci kartı vermedi. Bu durum üzerine tekrar başvuru yapan öğrenci, bu kez kendi vesikalık fotoğrafı yerine ünlü futbolcu David Beckham'ın fotoğrafını gönderdi ve ilginç bir şekilde başvuru kabul edilerek öğrenci kartı basıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden David Beckham fotoğrafıyla kart çıkarmayı başaran öğrencinin arkadaşı, Twitter hesabı üzerinden bu kartın fotoğrafını paylaştı. Fotoğraf sosyal medyada gündem oldu.

‘ADRIANA LIMA, ANGELINA JOLIE, JOHNNY DEEP DE VAR’

ESHOT Genel Müdürlüğü, öğrenci kartı için yapılan online başvuruda başkasına ait fotoğraf kullandığı tespit edilen kartların iptal edildiğini duyurdu. Üniversite öğrencisi L.E.M'nin sisteme ünlü futbolcu David Beckham'ın fotoğrafıyla başvurarak kart almasıyla gündeme gelen konu hakkında ESHOT Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, “Her gün on binlerce adet başvuru talebinin karşılandığı Kart Ünitesi'ndeki arkadaşlarımız, bugüne kadar aralarında Brad Pitt, Adriana Lima, Angelina Jolie, Johnny Deep, Al Pacino, Tarkan, Ahmet Kaya, Ronaldo, Muslera, Volkan Demirel ve Mesut Özil gibi ünlü fotoğraflarıyla yapılan 40 adet kart başvurusu tespit etmiş ve iptal yoluna gitmiştir. Yoğun talep arasında sahte fotoğraflı başvurusu gözden kaçan L.E.M'nin kartı ise 20 Aralık 2016 tarihi itibariyle iptal edilmiştir. İlk bakışta gülümseten bir yöntem gibi görünse de, yapılan bu iş yanlış beyandır” dendi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Kapatılan KURDÎ-DER Başkale Şubesi’nin eşyaları götürüldü

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa