Logos 11 saatlik performansla Salt’ta

Logos 11 saatlik performansla Salt’ta

Performans grubu Logos, SALT Galata'da Uzun Perşembe programı kapsamında 11 saatlik performans gerçekleştirecek.

Avusturalyalı performans grubu Logos, iki birey arasındaki uzun süreli bir ilişkinin doğasına dair 11 saatlik performansını Uzun Perşembe programı kapsamında ilk kez SALT Galata’da gerçekleştirecek. Logos’un ilk kez SALT Galata’da gerçekleştireceği 11 saatlik bu performans, yakınlık ve uzaklığın etkileşiminin, ses ve müziğin birlikte dalgalanmasının, uzun süreli bir ilişkiyi canlandıran iki doğaçlama oyuncusu arasındaki karşılıklı bağlantının doğasını yorumlamayı amaçlıyor. Avustralyalı performans ikilisinin değerlendirdiği mekan, bu doğaya dair olasılıkları temsil eder; performansın parçası olan masa ise, bir birliktelik yaratılmasını kolaylaştıran ve buna tanıklık eden gündelik nesneleri simgeliyor.

Performansın her bir saati, ikilinin birlikte geçirdiği her bir yılı betimliyor. 11 saat, bir birlikteliğin sürdürülebilmesi için gerekli adanmışlığı sözcükler olmaksızın dile getiriyor. Bu şekilde saatler geçtikçe ikili arasındaki etkileşimin artması ve hareketlerine eşlik eden ses efektleriyle, içerisinde bulundukları mekan da onlarla uyumlanacak ve ilişkilerini dönüştürmeye başlayacaktır.

Performans mekanına, 11 saat içerisinde herhangi bir zaman giriş yapılabilir. 2010’dan bu yana performans ve müzik projeleri yürüten Logos Üyeleri Tina Stefanou ile Joseph Franklin, programı takiben 23 Aralık Cuma saat 19.00’da, SALT Galata’daki Atölye IV’te herkesin katılımına açık bir konuşma yapacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net