Alman polisi: Gerçek suçlu silahlı ve serbest

Alman polisi: Gerçek suçlu silahlı ve serbest

Alman polisi Berlin’de saldırıyı gerçekleştiren kişinin hala silahlı ve serbest olduğunu açıkladı.

Almanya'nın başkenti Berlin'deki bir Noel pazarına düzenlenen saldırının faili olarak yakalanan Pakistanlı sığınmacının suçlamaları kabul etmediği açıklandı, saldırıyı gerçekleştiren kişinin 'halen silahlı ve serbest' olduğu iddia edildi.

Die Welt'in güvenlik kaynaklarına dayandırdığı habere göre, Berlin'de 12 kişinin öldüğü saldırının faili olarak gözaltına alınan Pakistanlı sığınmacının tırın sürcüsü olmadığı ortaya çıktı. Haberde, Alman polisinin, "Gerçek suçlu silahlı ve serbest" dediği aktardıldı.

BERLİN POLİSİ TWITTER'DAN AÇIKLADI

Bu haberin ardından resmi Twitter hesabından hem Almanca hem de İngilizce bir paylaşım yapan Berlin Polisi de gözaltındaki Pakistanlı şüphelinin suçlamaları reddettiğini duyurdu. Mesajda, “Geçici olarak gözaltına alınan şüpheli suçlamaları reddediyor. Bu nedenle alarm durumundayız. Lütfen siz de öyle olun” ifadeleri kullanıldı. Öte yandan AP bilgi veren Berlin polis şefi, “Yetkililer, doğru kişiyi yakalayıp yakalayamadıklarından emin değil” dedi.

Alman savcılar ise Berlin saldırısıyla ilgili gözaltına alınan şüphelinin delil yetersizliği nedeniyle serbest bırakıldığını açıkladı. (DIŞ HABERLER)

Son Düzenlenme Tarihi: 20 Aralık 2016 21:17
www.evrensel.net
ETİKETLER BerlinAlmanya