Askerler törenlerle toprağa verildi

Askerler törenlerle toprağa verildi

 Kayseri’de bomba yüklü araçla yapılan saldırıda hayatlarını kaybeden askerler toprağa verildi.

Piyade Er Yunus Emre Duran için Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Duran’ın yakınlarını yanı sıra Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcıları Nurettin Canikli ve Tuğrul Türkeş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile çok sayıda vatandaş katıldı.Duran’ın cenazesi Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Onbaşı Abdulsamet Özen’in cenazesi, Kocaeli’nin Kandıra Süllü köyünde toprağa verildi. Piyade Çavuş Fehmi Barçın’ın cenazesi Bayrampaşa cenaze namazının Ulu Camiinde kılındı. Barçın Edirnekapı Mezarlığında toprağa verildi.

‘OĞLUM SON OLSUN’

Er Serdar Amak için İzmir’in Menemen ilçesinde tören düzenlendi. Muşlu olan erin babası Arif Amak, “Terörün her türlüsünü Allah kahretsin. Oğlum son olsun” dedi. Kamil Tunç’un cenazesi, memleketi Afyonkarahisar’ın Hocalar ilçesinde toprağa verildi. Kırşehirli Piyade Onbaşı Ahmet Taş ile Piyade Onbaşı Muhammed Ali Ocak, Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesinde düzenlenen törenle son yolculuklarına uğurlandı. Çiçekdağı Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Kırşehir ve Yozgat milletvekilleri, asker yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Taş, Çiçekdağı Bağlarbaşı Mezarlığı’nda, Ocak ise, Yozgat’ın Yerköy ilçesi Kale Mezarlığında toprağa verildi.

KAYSERİ’DE TÖREN YAPILDI 

7 asker için dün Kayseri Hava Ulaştırma Üs Komutanlığı’nda tören düzenlendi. Törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Vali Süleyman Kamçı, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Garnizon komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, AKP, MHP ve CHP Kayseri milletvekilleri, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında çeşitli dernek, sendika başkan ve yöneticileri, askerlerin silah arkadaşları ve yaşamlarını kaybeden asker yakınları katıldı. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net