HDP Milletvekili Toğrul, Kayseri saldırısını kınadı

HDP Milletvekili Toğrul, Kayseri saldırısını kınadı

HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, partisinin il teşkilatının düzenlediği istişare toplantısında Kayseri'deki bombalı saldırıyı kınadı.

HDP Gaziantep il teşkilatı tarafından düzenlenen istişare toplantısına, HDP milletvekilleri Mahmut Toğrul, Bedia Özgökçe Ertan, Mehmet Emin Adıyaman ve partililer katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Mahmut Toğrul, HDP olarak barışın, huzurun ne kadar önemli olduğuna dikkat çektiklerini ama ülkenin her gün biraz daha iç çatışmaya sürüklendiğini söyledi. Hükümetin 7 Haziran'dan bu yana yürüttüğü politikaların sonucu olarak patlamaların yaşandığını belirtti.

Toğrul,"Biz hep; 'barış ışığı ile ülkenin önünü açabilir, huzuru sağlayabiliriz' dedik. Önce İstanbul, sonra Kayseri saldırıları barış sürecinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Saldırıyı kim yapmış olursa olsun, bu saldırıların hiç bir mazereti olamaz. Hem İstanbul hem Kayseri'deki saldırıları kınıyor, barış ve huzurun biran önce sağlanması için hükümete çağrıda bulunuyoruz"dedi. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 17 Aralık 2016 14:04
www.evrensel.net