SES Kayseri Şubesi, bombalı saldırıyı kınadı

SES Kayseri Şubesi, bombalı saldırıyı kınadı

SES Kayseri Şubesi Kayseri'deki saldırıyı lanetleyerek tüm sağlık emekçilerinin görevi başında olduğunu söyledi.

SES Kayseri Şubesi, kentte bu sabah gerçekleştirilen bombalı saldırıyı lanetledi.

“Kim yapmış olursa olsun, sivil insanlarımıza da dönük bu hain saldırıyı lanetliyoruz. Ve artık yeter, ölümler son bulsun diyoruz, istiyoruz” denilen açıklamada “Alçak saldırıyı kınıyoruz. Ölen insanlarımızın yakınlarına sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

SES Yönetim Kurulu adına Şube Başkanı Orhan Karakaya’nın yaptığı açıklamanın tam metni şöyle:

“Talas yolu Erciyes Üniversitesi kampüs önünde halk otobüsüne yapılan alçak saldırıyı kınıyoruz.
Kim yapmış olursa olsun, sivil insanlarımıza da dönük bu hain saldırıyı lanetliyoruz. Ve artık yeter, ölümler son bulsun diyoruz, istiyoruz.
SES (Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası) Kayseri şubesi üyeleri olarak patlamayı duyar duymaz üzerimize düşen tüm sorumluluğu yerine getirmeye çalışıyoruz. Hain saldırıyı duyar duymaz Erciyes Üniversitesinde çalışan üyelerimizin (doktor-hemşire, sağlık memuru başta olmak üzere) ile Acil servise gitmeleri ve Acil Servis Personeline yardımcı olmalarını ve kan ihtiyacı (özellikle negatif) olduğu bilgisini aldığımız için tüm üyelerimizin kan vermek üzere Erciyes Üniversitesi Kan Bankasına gitmeleri yönünde mesajlarımızı attık. Üyelerimizi aradık. Tüm sağlık emekçilerinin gerekli duyarlılıkla, sorumlulukla hareket ederek mesaide olmamalarına rağmen görevlerinin başına gitmişlerdir. Hepsine teşekkür ediyoruz.  
Başta siyasiler olmak üzere yurttaşlarımızı birbirine karşı kışkırtıcı, karşı karşıya getirici, ortak vatanımızda ortak yaşama duygusunu zedeleyici dili bırakmalarını bekliyoruz. Ülkemizde yaşayan herkesi birleştirici, barış, huzur dilini kullanmalarını, hayata geçirmesini istiyoruz.  
Ülkemizi yöneten siyasilerin de, hükümet yetkililerin de bu olayları lanetlemek, kınamak yerine önlemesini bekliyoruz. Ülkemizi yönetenlerin görevleri bu hain-alçak saldırıları kınamak, lanetlemek değil, gerçekleşmeden önlemektir. Önleyemiyorlarsa sorumluluk duyarak istifa gibi mekanizmaları işletmelerini ve görevlerinden istifa etmelerini bekliyoruz.
Bu hain saldırıya karşı Kayseri Emek ve demokrasi güçleri olarak gerekli tepkiyi göstereceğimizi bildirmek istiyoruz.
Tekrar yurttaşlarımızın, hepimizin başı sağ olsun, yaralılarımıza acil şifalar, ölen yurttaşlarımızın yakınlarına sabır diliyoruz” (Kayseri/EVRENSEL)

www.evrensel.net
ETİKETLER SESKayseri